ÖMSS Tercihlerimi yaptım ama?

Arkadaşlar tercihlerimi yaptim 17.07.2012 20:14 ile itibariyle ösym ye başarilya ulaşilmiştir yaziyor yani tamam mi bu iş

akoqlan ; İşlem Tamamdır ... Hayırlı Olsun ... Yazdır Bölümünden bir de çıktısını almanı tavsiye ederim...

:) hayırlı olsun arkadaşım...
İnşallah en çok istediğin Devlet kurumuna girersin, yerleşirsin ve bizlerle paylaşırsın...
Dualarım senin ve diğerleri için...

Sevgiyle kalın,

akoqlan ; Puan ve Sıralaman için Tebrikler ... Senin ve ÖMSS Tercihlerinde Bulunan Herkesin Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

mr.boris ; ÖSYM ye Genel Amaçlı Dilekçe mi göndermeyi düşünüyorsun ? Onun için mi Soruyosun ?

mr.boris ; Tecihleriniz ..... Tarihinde Başarı ile ÖSYM ye Bildirilmiştir diye yazıyorsa ve YAZDIR Bölümünden Bu yazının ve tercihlerinizin olduğu yazıyı ; Yazıcıdan Çıktı aldı iseniz yeterlidir ... Başka bir işleme gerek yoktur .... Evrak Referans Numarası Tercihlerle bir alakası yoktur ... ÖSYM ye Gonderilen Genel Amaçlı Dilekçeler icin alınması gereken birseydir ... Çok İlginctir ; hep yeni yeni şeyler duyuyorum ... Nerden cıkıyorsa ...

Aklıma şu takıldı.İlkokul,ortaokul alan kodu olan yerlere lise mezunu olarak tercih yapabilir miyim?

mr.boris ; marcus_oredius arkadaşımızda cevaplamış ... Hangi Öğrenim Düzeyinden Sınava Girdi isen ; O öğrenim düzeyinden Tercihlerde bulunma hakkına sahipsin... Ancak ; Ortaöğretimlere şu şekilde bir hak tanımışlar . Yardımcı Hizmetler Sınıfını da seçebiliyorsunuz . Aslında Kura ile Yardımcı Hizmetler ( Hizmetli Gibi ) Sınıfı secilebiliyordu, Liselilerede Hizmetli kontenjanları ayrılımış, onlardan secim yapabiliryorsunuz .. Ancak ; Ortaöğretim Tablosundan.

akoqlan ; ÖSYM' nin bugünkü Basın Açıklamasında (LİNK'ten Okuyabilirsiniz : http://engelliler.gen.tr/f98/2012-o...tercih-suresinin-tamamlanmasi-hakkinda-14776/ ) 20 Temmuz 2012 Cuma Günü Saat 23.59 'da ÖMSS - 2012/1 Tercih Süresi Doluyor ... Benim Tahminim ÖMSS - 2012/1 Yerleştirme Sonuçları ; 1 -2 - 3 Ağustos 2012 Günlerinden birinde Açıklanacağı Yönünde.. Bunlar benim Kişisel Tahminlerim ; herhangi bir duyum , resmi açıklama vs degil ... Hakkımızda Hayırlısı Olsun.

Geri