Omurga ameliyatım ve dejenaratif disk hastalığım nedeniyle çalışma gücü kaybı oranım?

denizay

Üye
Üye
Merhaba.Ben 35 yaşındayım. 14 yıldır kamu sektöründe devlet memuru olarak görev yapmaktayım. 2005 yılında şiddetli bel ağrısı sorunu ile hastaneye başvurdum.

1-Omurgada yaygın dejenaratif disk hastalığı tanısı konuldu. Belimde L1-L2 düzeyinden herni ve instabil omur tanısı ile lomber disk enstürümantasyon füzyon ameliyatı yapıldı. 4 vida 2 rod bir kafesim var.
2- L5 vertebram sakralize. L5-S1 de dejenaratif disk ve bulging mevcut.
3-T12-L1 de de komşu segment hastalığına bağlı disk mesafesinde belirgin bir daralma var.
4-Ayrıca boynumda 3 noktada fıtık, angülasyon ,kireçlenme ve düzleşme var. Ameliyat risklerinin yüksek ve sağlayacağı faydanın düşük olması nedeniyle yapılmıyor.. Ağrılarım nedeniyle 4 aydır raporluyum. Çok yaygın tutulmalarım ve hareket kısıtlılığım var.
5- Bunların dışında tip 2 diyabet hastasıyım. Diyabet için raporlu ilaç kullanıyorum.
6- Bir de kalbimdeki yüksek çarpıntı ve göğüs ağrısı için rapolu ilaç kullanıyorum.
7- kontrol altına alınamayan kolestorolüm için de raporlu ilaç kullanıyorum.

Tüm bu sağlık sorunlarım için çalışma gücü kaybı tesbiti yaptırmak istiyorum. Acaba alabileceğim oran ne olur?

Teşekkür ederim .Saygılarımla

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Fıtık, tutulma ve hareket kısıtlılığı nedeniyle hangi oranda rapor verileceği o hastalıkların sizdeki etkisine bağlı. Bunada karar verecek kişi d.r dur.
Diğer saydığınız hastalıklar için sakatlık oranı cetvelinde bir ibareye rastlayamadım. Sanırım o hastalıklar içinde aynı şey geçerli.
Size şunu söyleyebilirim sadece. Saydığınız bu hastalıklar için ayrı ayrı oran belirlenir sonra bu oranlar balthazard formülüyle hesaplanarak toplanır.

denizay

Üye
Üye
Teşekkür ederim.

Tekerlekli Sandalye