Omurilik felçli birisi için sonda hakkında bilgi verebilirmisiniz?

YAPRAK

Üye
Üye
Herkesse merhabalar dilerim kuzenim geçen hafta kaza yaptı omurilik felçli oldu, hastaneden çıktıktan sonra sonda kullanmaya devam edecekmiş bu konuda ne ögrenmemiz gerekir bunların yanısıra maaş alabiliyormuş hastaneden öyle söylediler bu konularda bilgi alabilirmiyim acaba çok soru sordum ama ilgilenecek bu konuları soracak başka kimsesi yok yaşlı bi annesi var birde evli ablası var köyde lütfen bize yardım edin.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet maalesef artık sonda kullanacak ben size özetle anlatayım;

His kaybı oldupundan tuvaletleri için yardım almak zorunda ve işeme fonksiyonları için temiz aralıklı katater (T.A.K) kullanacak, önce hastanızın ürodinamisi yapılacak eger yapılmazsa bile yaptırın, size üroniami yapacak olan doktor mesane kapasitesini söyleyecek ve kullanımını anlatacak, size hangi aralıklarda sonda kullanmanız gerektiğini anlatır, hastanız yeni olduğundan daimi sondalıdır zannedersem eger size bir bilgi verilmemişse mutlaka bi ürolojiye gidip ürodinami yaptırıp TAK sondaya geçmesini sağlayın kullanımı daha geniş bilgiyi aşağıdaki adrese tıklayıp okuyabilirsiniz.

T.A.K sonda için buraya tıklayın http://engelliler.gen.tr/f29/temiz-aralikli-kateterizasyon-t-a-k-kullanimi-[bilgi]-164/

Maaşları için evet şartları uygun olması halinde engelli maaşı yani 2022 maaşı alabilir, haricinde annesi baktığı için evde bakım maaşı alabilir bu konular içinde size aşağıda 2 adres vereceğim iki konu içinde ayrı ayrı başlık açıp bilgi edinebilirsiniz büyük geçmiş olsun.

2022 maaşı hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayın: 2022 Maaşı ve Vakıf Aylıkları
Evde bakım maaşı hakkında bilgi almak için buraya tıklayın: Evde Bakım Maaşı / Hizmeti

Tekerlekli Sandalye