Omurilik felçli birisi için tavsiye ve önerileriniz genel olarak nelerdir?

YAPRAK

Üye
Üye
Sitede gerekli her türlü soruyu sordum bilgi aldım çok teşekkür ederim son olarak omurilik felçli birisi olan kuzenim için başka önerileriniz varmı maaş sonda gibi her konuda detaylı olarak bilgilendirdiniz başka önerileriniz varsa lütfen söyleyin bize:(

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
-- Hasta mutlaka morel olarak ve motivasyonunu kesinlikle eksik etmeyin,
-- hastada kesinlikle bası yarası oluşabilir, bir adet havalı yatak temin edip havalı yatakta yatmasını saglayın,
-- muhtemelen hastada sonda vardır, her hafta düzenli ve steril bir şekilde sonrasını degiştirin,
-- mesane küçülmemesi için biraz normalden (en az 3 lt.) fazla su içmesini sağlayın,
-- hastayı yatar durumda bekletmeyin kesinlikle oturur durumda tutmaya çalışın çünkü ilerde bu durum hastanın tansiyon problemi yaşamasına neden olur,sürekli olmazsa bile en az günde 2-3 saat oturur durumda olmasını saglayın.
-- fizik tedaviyi geciktirmeyin ankarada zaten fizik tedavi merkezi "incekte var, numunenin arkasında ankara fizik tedavi rehabilitasyon merkezi var, birde gata var bunlardan birisine ivedi bir şekilde başvuruyu yapın bana sorarsanız ankara fizik tedavi merkezine götürün sıra alın size sıra verirler ve birde ev programı verirler siz hastanede sıranız gelene kadar orda size verilen ev programını mutlaka uygulayın yine bir sıkıntınız olursa bilgi için bize sorabilirsiniz geçmiş olsun tekerlekli sandalye içinde durumunuz uygunsa bir havalı minder alın...

Tekerlekli Sandalye