Omurilik felçliyim. Eşim bakımımı yaptığı için bakım parası alabilir mi?

GıBayte

Üye
Üye
arkadaşlar ben yüksekten düşme sonucu omurilik felçli oldum. evliyim ve ilkolu giden biri kız diğeri erkek 2 çocuğum var. kaza öncesi geçici işlerde çalıştım ama hiç sigortam yatmadı. şu an kendime ait hiç bir gelirim yok. aile eş dostun desteğiyle ayakta durabiliyoruz.
benim tüm bakımı eşim yapıyor. bana baktığı için eşim evde bakım maaşı alabilirmi acaba? oturduğumuz ev kendimize ait babadan kalma bi ev. üzzeime ev olması sorun çıkarırmı?
zaten evin dışında üzerimede başka bişey yok...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Üzerinize olan ev sorun yaratmaz neticede gelir getirmiyor sizin oturduğunuz ev, maaşı almak için hastanden ağır özürlü raporu alacaksınız bu raporla birlikte kişi başına düşen geliriniz aylık 400 lirayı geçmiyorsa evde bakım maaşı almak için sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumuna başvuracaksınız sizin sağlık durumunuz evde bakım maaşı almak için yeterli omurilik felçliler ağır özürlüdür, kişi başına düşen gelirde uygunsa maaşı alabilirsiniz.

GıBayte

Üye
Üye
peki elimde 1 yıl öncesi alınmış rapor var. oraporla başvursam olurmu. birde benim adıma eşim sosyal hizmetlere gidip başvuru yapabilirmi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet zaten engelliye bakan kişi başvuru yapacak ayrıca raporda ağır özürlüdür sürekli ibaresi varsa o rapor geçerli olur.

Tekerlekli Sandalye