Omurilik felçliyim idrar kaçırma sorunu yaşıyorum

sinandeniz

Üye
Üye
slm iyi günler ben omurilik felçlisi bi hastayım daimi sonda kullandığımdan mesanem aşırı derecede küçülmüştü kulandığım ilaçlar sonucu şuanda mesanem 450 alıyomuş ürodinami yaptırdım öyle dediler tak sondaya yeni geçtim ama aşırı derecede idrar kaçırıyorum bunu idrar kaçırımını engelleyebilecek bi yol varsa söylermisiniz yardımlarınız için çok tşk ederim

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Omurilik felçlilerde idrar kaçakları sürekli görülen durumlardandır, ancak bunu önlemek için mesane iç basıncını daha minunum duruma getirmek adına Detrusitol Spazmex Üropan kullanmak çok fayda sağlayıcı tabi bu ilaçların hangisini ve kaç mg kullanılması gerektigini mutlaka doktor tavsiyesi üzerine almalısınız, kaçakları mutlaka azaltacak ve zaman içerisinde tamamen kaçakların önlenmesine yardımcı olacaktır. Ürodinami sonrasında mesane kapasiteniz 450cc gösterilmiş, sizin dikkat etmeniz gereken durumlardan birisi de iki sonda arası bu kapasiteyi aşmamaya dikkat etmelisiniz, mesane içerisinde 450cc den daha fazla sıvı almanız halinde idrar mesaneyi sıkıştırıp istem dışı idrarı dışarı atar dikkat etmeniz gereken hususlar bunlar.. geçmiş olsun.

Tekerlekli Sandalye