Oran hesaplama ve 60 yaş % ekleme hk.

fsakka34

Üye
Üye
Öncelikle herkese merhaba,

Sormak istediğim bir konum mevcut. Konu hakkında yeterli bilgisi olan kardeşlerimin ve büyüklerimin desteğini rica ederim.

Annemin geçirdiği beyin ameliyatı sonrasında oluşan ve kalıcı sinir hasarları için bir raporu mevcut. Bunların dışında ise genel rahatsızlıklarından dolayı rapora eklemeler yapılmış. Ancak bu rapor verildiğinde annem 60 yaş altındaydı şuan ise 61 yaşında. Hem rapor hesaplamasında hata olduğunu düşünüyorum, hemde şuan 60 yaşını doldurduğu için bu rapora %10'luk ekleme payını da ekletebilir miyim? bunu merak ediyorum. Rapor ile ilgili detaylar aşağıdadır.

c8500557-e026-4dcb-b324-991817c76d1f22.jpg

Sormak istediğim konular aşağıdadır. Değerli görüşlerinizi rica ederim.

• Balthazard formulüne göre hesaplama yapıldığında oran %88,94 olarak çıkıyor ancak bu raporda %87 yazılmış olarak gözüküyor.Bu bir hata mıdır?
  • Rapor verildiğinde annem 53 yaşındaydı ve şuan 62 yaşında. Müracaat edip rapora direk %10 luk eklemeyi yaptırabilir miyim?

fsakka34

Üye
Üye
Herkese tekrardan merhaba,

Bu raporu güncelletmek için bugünden itibaren çalışmaya başladım. Geçirdiğim tüm aşamalarıda burada tek tek güncelleyerek sizler ile de paylaşacağım. Belki ihtiyacı olan birine rehber olur. Yukarıdaki soruma da hala cevap alamadım bu arada :))

02.08.2021 St:10:30: 182'den randevu almaya çalışıyorum ancak sürekli meşgul. Denemeye devam :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhabalar, kuvvetle muhtemel 60 yaş üstü olduğu için + %10 enletirsiniz. ve lütfen gelişmeleri bizimle paylaşmaya devam edin.

fsakka34

Üye
Üye
Herkese tekrardan merhaba,

Bu raporu güncelletmek için bugünden itibaren çalışmaya başladım. Geçirdiğim tüm aşamalarıda burada tek tek güncelleyerek sizler ile de paylaşacağım. Belki ihtiyacı olan birine rehber olur. Yukarıdaki soruma da hala cevap alamadım bu arada :))

02.08.2021 St:10:30: 182'den randevu almaya çalışıyorum ancak sürekli meşgul. Denemeye devam :)
Sürekli aramalar sonucunda 182'nin hatlarının müsait olmaması sebebinde ulaşamadım ve sürekli aramaktan bezdim. Telefonuma Auto Redial programını indirip programın içerisine 182 yazdım ve sürekli aramasını sağladım en sonunda düşürdüm. Ancak arkadaş saolsun tüm hastanelerin dolu olduğunu ve ilerleyen günlerde tekrardan aramamı ve randevu oluşturmamı söyledi. Saolsun çok da uğraştı tek tek hastanelere baktı ancak sonuç 0.

Sonra İstanbul il sağlık müdürlüğünü aradım. Konuyu anlattım. İtiraza gerek olmadığını zaten çok uzun zaman geçtiği için tekrardan heyete girebileceğini söyledi. Ama bir branş doktorunun sevki ile de heyete gidilebileceğini söyledi. Fakat Vertigo,Spinal kanalda daralma (Omurilikde dejenerasyon), Odyometri gibi işlemler olacağı için tek tek sevk etmek yerine yeniden heyet raporu almaya kadar verdik.

Bunun içinde randevu almaya uğraşıyorum ancak ne mümkün. :)

@Halil Yılmaz Halil bey size de sorum ben bu raporu annemin sürekli hastaneye git gel yapmasından kaynaklı araç bulamadığım ve sürekli taksi yada engelli yardım merkezinden araba dilenmemek için alıyorum. Amacım annemin hakkı olan aracı almak ancak annem de ileri seviye rahatsız olduğu için aracı da ben kullanacağım. Önce raporu alip sonra mı ÖTV indirimi için başvurmam gerekiyor kurula?

%90 alabilmek için ille komple yatalak durumdamı olması gerekiyor? Yukardaki rapora ek vertigo, spinal kanalda daralma,Duyma kaybı gibi oranlarda eklendiğinde 87 den 90'a çıkarmı? + 87 verildiğinde annem 55 idi şimdi 62.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tekrardan merhaba, sizin annenizin adına araç alabilmeniz için rapor oranınızın minimum %90 olması gerekiyor. Ve %90 rapor için illa yatalak olmaya gerek yok. benim rapor oranım %93 ve at gibiyim :)

fsakka34

Üye
Üye
Tekrardan merhaba, sizin annenizin adına araç alabilmeniz için rapor oranınızın minimum %90 olması gerekiyor. Ve %90 rapor için illa yatalak olmaya gerek yok. benim rapor oranım %93 ve at gibiyim :)
Adınıza çok sevindim. Raporum yukarıda zaten. Bunlara ek olarak vertigo,Omurilik kanalında fıtık ve kanal daralması nedeni ile omurilikte baskı mevcut. Ameliyat mümkün değil ve riskli olduğu için algoloji biriminden agrılarının azalması için sürekli enjeksiyon olması gerekiyor. Bunları da eklediğimizde tecrübenize dayanarak %90 ve üzerine çıkarmı raporumuz?

fsakka34

Üye
Üye
Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu ayın 6sı için randevu aldım. Tekrardan heyete gireceğiz. Cuma günü detayları paylaşıyor olacağım. Bu arada Oran hakkında tahmini olan varmı yukarıdaki verilere göre.

Tekerlekli Sandalye