Oran hesaplama ve düşürme

Kazım45

Üye
Üye
Katılım
Ocak 17, 2020
Mesajlar
1
Tepkime Puanı
0
Puanları
0
Selamlar arkadaşlar nöroloji. Uyku apnesi ve karpal tünel için%35+5 baltazar sonrası%38 kardiyoloji%20 ve boyun ve bel fıtığı%8+7 baltazar sonrası%14 bu oranlar baltazar sonrası%57 rapor çıkıyor ancak msk da uyku apnesi raporunda ahi 28 orta yazdığı için%35 oranı%10 a düşürüyor deniliyor bu kezde nöroloji%10+5 baltazar sonrası%14 oluyor bu kezde oran%40,8e düşüyor yanlış bir hesap yapmadıysam bu şekilde baş vursam sıkıntı yaşarmıyım birde raporum süreli mi süresiz mi çıkar bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba teşekkürler şimdiden
 

septik

Editör
Editör
Katılım
Şub 9, 2012
Mesajlar
2,710
Tepkime Puanı
77
Puanları
48
[MENTION=24985]Kazım45[/MENTION]

Arkadaşım sorunuz çok karışık olmuş, önceden aldığınız oranlarla sonradan verilen oranın arasındaki farkı balthazard sistemine göre kendi çıkarımınızı yapmışsınız. Ayrıca alacağınız raporun sürekli olup olmayacağını sormuşsunuz.

Her rahatsızlık için geçmiş gelecek orantısı olmaz, şuan bir hastalıktan alacağınız oranı diğer hastalılkların vucuda etkisi olarak balthazard sistemi uygulanır.

Siz her hastalığınız için aldığınız net oranları aşağıda verdğim oto hesaba yükleyin açıklamaları okuyup uygulayın net oran belli olur

https://rapor.engelliler.gen.tr/

Rahatsızlıklarınızın gelip geçici olup olmadığını takdir edersinizki bizler belirleyemeyiz bu sebeble sağlık raporunuzun sürekli olup olamayacağını bilemeyiz. Ayrıca ne amaçla rapor alacağınızı belirtmemişsiniz ama sıkıntı yaşarmıyım diye sormuşsunuz, büyük ihtimalle %40 üzeri rapor alırsınız.
 

orakçı

Üye
Üye
Katılım
Eyl 29, 2020
Mesajlar
5
Tepkime Puanı
0
Puanları
0
her hastane aynı oranları vermek zorunda mı yoksa değişiklik yapabilir mi mesela rapor oranını düşürebilir mi aynı rahatsızlıklar devam ettiği halde.
 

septik

Editör
Editör
Katılım
Şub 9, 2012
Mesajlar
2,710
Tepkime Puanı
77
Puanları
48
[MENTION=25665]orakçı[/MENTION]


Benim bildiğim devlet hastahanelerinde görevli doktorlarda hastalıklarda elde edilen bulgulara göre verilebilecek oranların belirtildiği bir kitapçık var. Sorunuzun yanıtı doktorların elde ettiği bulgulara göre azda olsa oranlarda değişiklik olabilir tamamen doktorun görüşüne bağlı, ayrıca geçmişteki bazı hastalıkların zamanla gelişen ilaç ve tedavilere göre iyileşme oranlarıda değişebilir.
 
Üst