Oran hesaplaması Hk.

fsakka34

Üye
Üye
Herkese Merhaba,

Daha önce aşağıdaki tablodan 40 ve 2.tablodan da 40'ar puan alıp toplamda 64 puan almıştık bu kısımdan. Fakat annem giderek kötüleşti ve durumu ilerledi. Artık sağ kolunu hiç kullanamıyor. Ayağa da kalkamıyor. Kurul'a da tekerlekli sandalye ile gitmek zorunda kaldık.

Fizik tedavi uzmanı annemi ayağı kaldırmaya çalıştı. Ben bir koluna girdim, Hoca bir koluna girdi ama kaldıramadık malesef. Yani annemi ayağı kaldıramadık.

Üst ekstremite içinde sol kolda birşey yok. Kullanabiliyor. Sağ kolunu kaldırmasını istedi ancak annem sağ kolunu kaldıramıyor. Parmaklarını oynatmasını istedi parmakları oynatamıyor. Sağ kol da His %1 ya var ya yok.

Ayağıda kalkamıyor, Sağ kolunu da kullanamıyor. Ama doktor anneme kızdı muayenede. Daha önceki raporunda 64 verilmişti 40+40'dı neden fizik tedaviye gitmedin bu kadar durumunu ilerlettin diye kızdı. Heyetteki başkan da sana bunu soracak dedi. Ben notlarımı yazdım dedi. Oranı sordum söyleyemiyoruz bilgisayara giriyoruz rapor çıkınca görüyorsunuz dedi.

Şimdi hesapladığımız zaman yürüme için
-Yardım, mekanik destek ve veya bir yardımcı cihaz olmaksızın ayağa kalkamıyor (80)
-Kişi etkilenmiş ekstremiteyi kendine bakım veya günlük aktivitelerinde kullanamıyor. (60)

Toplamda 92 olarak mı verecek? Ayağı kaldıramadık diye puan kırmasın ? Hoca kızdı gibi sanki
biggrin.png

Sağ kol ve sağ bacağı hiç kullanamıyor. Spastik hemiparezi mevcut. Daha önce chiari malformasyonundan da operasyon geçirdi.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bana görede %90 ve üstü çıkması gerekli Sonucu yazızn lütfen.

fsakka34

Üye
Üye
@Halil Yılmaz Bugün noroloji için gittik. Eeg istedi onu çektirdik. birkaç güne çıkar dedi sonucu onu bekliyoruz. Ama evraklar arasında ben gördüm. Kol için 45 puan vermiş. Alta bakamadım. 45 puan non dominant ele veriliyor. Annemin sağ kolunda problem var ve dominant el. Onun 60 olması gerekiyor. Kurulda mı soracak acaba hangi kol olduğunu sormadı muayene ederken. Heyette söyleyeceğim. Annem sağ kolunu hiç kullanamıyor ve dominant eli sağ. yani 60 olması gerekiyor 45 değil.

fsakka34

Üye
Üye
Son durum, Noroloji epilepsiden puan vermemek için elinden geleni yaptı. Bende özel hastaneden annemin kendi doktorundan yazı aldım tanı olduğuna ve ilaç kullandığına dair. Onu götürdüm oranı eklettim. sonra heyete girdik çıktık heyetteki memur kapıda beklerken bizden eski aldığı raporu istedi. Onu da verdim. 2-3 güne çıkar rapor dedi e rapor olarak sms gelir size dedi gönderdi raporu bekliyorum.

Orhanka

Üye
Üye
selamlar benim rapor çıkmış kardiyoloji 19 hematoloji 10 böbrek nakli 70 vermiş engel oranı 78 çıkmış ? Yanlışlık mı var ? Nasıl hesaplanmış bu
Ayrıca 1 yıl süreli verilmiş 1 yıl sonra ne düzelebilir 2 ameliyat olmusum kan mutasyonu var ilginc geldi hersene bu atraksiyonu yapmam mı lazım şimdi ?

fsakka34

Üye
Üye
selamlar benim rapor çıkmış kardiyoloji 19 hematoloji 10 böbrek nakli 70 vermiş engel oranı 78 çıkmış ? Yanlışlık mı var ? Nasıl hesaplanmış bu
Ayrıca 1 yıl süreli verilmiş 1 yıl sonra ne düzelebilir 2 ameliyat olmusum kan mutasyonu var ilginc geldi hersene bu atraksiyonu yapmam mı lazım şimdi ?
19+10+70 toplamda 78 yapıyor hesap doğru. Toplanarak hesaplanmıyor. Balthazard Hesaplama Programı & Sağlık Rapor Oranı Hesapla

Link üzerinden kontrol edebilirsiniz. 1 yıl sonra tekrar heyete girmeniz gerekiyor. Nasıl hesaplandığıda yazmakta linkte oradan kendiniz manuel de hesaplayabilirsiniz.
İnşallah olumlu sonuçlanır.
Halil abi aldık raporu %95. Muhtemelen epilepsiden dolayı 40 puan verdi ya o nedenle 2 yıl süreli vermiş. eeg si normal çıkmıştı çünki. 2 sene sonra tekrar gidip süresiz için ne yapmak lazım ona bakıcaz. Keşke epilepsiyi ekletmeseydim oran 93 olacaktı. Süresiz verirdi o zaman.

Birde rapor 2 yıl süreli ya araç aldığımızda 2 sene sonra heyette 90 altı çıkar ise devlet gel bakim sen ÖTV yi öde bana demesin sonra?

Tekerlekli Sandalye