Ortopedi hesabı yanlış olabilir mi?

Kergun

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar,
Araniza yeni katıldım.%45 görme engelliyim keratokonustan dolayı.benim bi sorum olacaktı bu işlerden anlayan arkadaşlara. Geçen hafta babam için engelli raporuna başvuru yaptık ve raporumuz çıktı ama raporda aklıma yatmayan birkaç kısım var.bunlar hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.resmini ekledigim raporda oran hesaplarında sizcede bi gariplik yok mu fizik tedavi ve özellikle ortopedi kısmında. Bununla alakalı bana yardımcı olabilecek olursa şimdiden teşekkür ederim 20191206_195539.jpg

Kergun

Üye
Üye
Özellikle ortopedi bölümünde sondaki sol el için yapılan hesaba bakarsanız bi aksilik olduğunu anlayacaksınız

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bencede sol el için düşük oran verilmiş ancak %40 verilirmi bende kuşkuluyum doğrusu. maksimum %30 alırsınız ki bu bile bir işe yaramaz.

Kergun

Üye
Üye
Fizik tedavi kısmındaki oranı zaten düzeltip 24 yapacaklar ortopedi ile birlikte %40 ı geçiyor ama malesef karşımızda muhatap bulamıyoruz

gececi01

Üye
Üye
Bencede sol el için düşük oran verilmiş ancak %40 verilirmi bende kuşkuluyum doğrusu. maksimum %30 alırsınız ki bu bile bir işe yaramaz.

sizden ricam ortalama ne kadar özür oranı alırım önümüzdeki günlerde rapor başvurusu yapacağım.hali hazırda 2003 yılında aldığım polio sekeli ortapedi den %40 sürekli raporum mevcut

genel tanı koroner arter hastalığı koroner angiografi + stent p700810 selektif koroner anjiografi +700921 perkütan translüminal koroner artere direkt stent kag+aynı seansta rca ya başarılı primer pkg uygulaması

diğer tanılar

1-sol alt ext.polio sekeli orta tip (çocuk felci)
2-sol böbrek anatomik pozisyonunda izlenmedi (sol böbreğim çalışmıyor gelişmemiş)
3-l25.9 kronik iskemik kalp hastalığı
4-l10 esansiyel primer hipertansiyon
5-l25.0 aterosklerotik kardiyovasküler hastalık
6-e78.4 hiperlipidemi diğer
7-k29.7 gastrit
8-bel fıtığı
9-kbb işitme kaybı

ayrıca belfıtığı ortapedi içerisindemi değerlendiriliyor yoksa belfıtığı için ayrı bir bölüm almalımıyım hangi bölüm olmalı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba bel fıtığınıda o. pedi değerlenidirir. Ancak bu bulguları yorumlamak çok zor.

Tekerlekli Sandalye