Ortopedik Engelim ile Oranım Tahmini Ne Olur?

beyrut

Üye
Üye
Ortopedik engelliyim tahmini rapor oranım ne olur?

Merhaba,

Sol ayakta pes ekinavarus mevcut. 3 kez ameliyat oldum. İki defa da ayağım kırıldı. İlkokul beşinci sınıftan beri kısa yürüme cihazı, dizlik ve afo kullanıyorum.

1-sol ayak atrofik ve küçük
2-sol ayak bileği ve ayak hareketleri ileri derecede kısıtlı – ankiloz
3-sol bacakta 4 cm kısalık mevcut
4-sol bacaktaki uyluk kasları atrofik
5-sol bacaktaki kruris kasları atrofik
6-sol diz ekleminde gelişme geriliği ve nüks patella dislokasyonu mevcut. (diz kapağı mütemadiyen çıktığı için dizlik kullanıyorum)
7-MRG sonuçlarında ayağımda eklem mesafesinde daralma sorunu çıktı.

Ayrıca sol bacağım sağ bacağıma göre oldukça güçsüz, sağ olmadan solu tek başına neredeyse kullanamıyorum, hemen uyusuyor, hemen üşüyr ve kolay kolay ısınmıyor, daha çabuk yoruluyor, denge sağlamakta güçlük çekiyorum. Uzun ayakta kalmalar sonrasında sol diz ve sol bacakta ve sol ayakta aşırı ağrılar oluyor. Elimde bir yükle merdiven inip çıkmak mümkün olmuyor cünkü tutunmak zorunda kalıyorum.

Bunlara ek olarak; sağ bacağım da yıllardır sol bacağıma destek olduğu için sağ dizimde ve bacağımda uzun ayakta kalmalar ya da yürüyüşler sonrasında çok fazla ağrı oluyor. Bunlar heyet raporu verilirken değerlendirilir mi, ya da doktrlara muayene olurken hepsni söylemeli miyim, bilmiyorum.

Gözlerimdeki 1,50 astigmattan başka da farklı engelim bulunmamaktadır.

Yukarıdaki altı bulgu özel bir hastanede bir profesör tarafından belirlendi. Özürlülük cetvelini kullanmayı bilmediği için oranımı net olarak belirleyemedi. Tahmini olarak en az %30 olabilir dedi.

Raporumu işe girmek için almak istiyorum, çok güzel bir iş imkanı geldi, uzman personel niteliğindeyim. Rapor almak için başvuracağım ama öncesinde yönlendici olur belki diye buradan sizin tecrübelerinizle hareket etmek istiyorum. Tecrübeli arkadaşlar engin tecrübelerini paylaşırsa çok makbule geçer. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

beyrut

Üye
Üye
Yönlendiren olursa çok memnun kalırım, sormak istediğinz her şeyi sorabilirsiniz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Emin olmamakla birlikte %40 oranında rapor alacağınızı sanıyorum. Başvurup şansınızı denemenizde fayda var.

beyrut

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim günler sonra cevabimi aldığım için, keşke doktorlar da şu foruma girseler de direk doğru bilgiyi verseler bize kimliklerini bildirmeden, böylece hem biz cevapsız sorulardan kurtuluruz hem de onlar problemi kaynağında cozerdi...Şansımı deneyeceğim ama belli değil işte...

beyrut

Üye
Üye
Tablo 4.1 ile tablo 3.4 ten aynı anda oran verilebiliyor mu? Lütfen cevap???

Tekerlekli Sandalye