Ortopedik raporla arac alimi

emre1984

Üye
Üye
Benim sorum %29 elden ortopedik engelim var raporum 1 yil sureli otv indiriminden yararlanabilirmiyim ilginiz icin tskler bazi bayiler olur diyor bazilari olmaz

SM-G935F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
6 aydan uzun süreli ÖTV indirimli araç alınabiliyor. Ancak mevcut raporla araç alamazsınız. Araç almak için izlenmesi gereken yollar var. ilk önce sürücü belgesi alacaksınız sonrasında ise ÖTV indirimi için rapor alacaksınız. Alacağınız raporda dr lar sizin nasıl bir araç kullananacığına (otomatik vitesmi, tertibatlımı) karar verecek ve ona göre kod yazacaklar.

emre1984

Üye
Üye
Halil kardes raporumda ozel tertibatli arac kullanabilir yaziyor soruyu fazla uzatmamak icin kisadan gittim raporum 1 yil sureli ortopadik rapor tertibatli arac almak icin heyete girdim zaten mevcut ehliyetim var b engelliye kod alip cevirecegim onuda biliyorum sadece ortapadik sureli raporla alabilirmiyim

emre1984

Üye
Üye
Heyetten ozel tertibatli arac kullanabilir ibaresinden sonra saglik il mudurlugundeki komisyona girip kod alip emniyetten ehliyetimi alacagim.ornegin 90 ve uzeri olan engellilerde sureli suresiz farketmiyormus ama ortapadik ise mutlaka suresiz olmasi lazimmis benim raporum 1 yil sureli

Tekerlekli Sandalye