Otistik çocuğu darp eden komşuya karşı ne yapmalıyız?

kaptan tito

Üye
Üye
herkese selam bir engelli yakını aradı beni sıkıntısı var ne yapmam gerek diye soruyor.
Ağır otizm 22 yaşnda oglu var.oğlu apartmanda komşu kapısına vuruyormuş.komşu kapısını açmış ve çocuğu sopayla dövmüş.annede kameraya çekmiş karakola şikayette bulunmuş dün karakoldan çağırmışlar dövenleri ifadelerini almışlar.ne yapabilirim diyor.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani muhtemelen hukuki süreç başlatır savcı takipsizlik vereceğini sanmıyorum açılan davada eylemi gerçekleştiren engelliyi döven komşu ceza alır tam olarak neyi ögrenmek istiyorsunuz anlamadım.

kaptan tito

Üye
Üye
engelli yakını bana olayı anlattı gün içerisinde tehtitde oldu edi savcıya söyleyin dedim.sanırım biraz korkmuş biz engellileri hakları neler bu durum ne olur dedi.bende rahat ol dedim gereken neyse yapılır dedim.kamera çekimi gizli yapıldığı için gecersiz sayılırmı ayrı cezası varmı.resmen vahşet ben seyrettim kafasını duvara vuruyor çocugun

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Çocugun kafasını duvara falan vuruyorlarsa büyük ihtimalle ceza alır ayrıca kamera çekmek sorun degilde savcı yada hakim şu soruyu sorabilir çocuk sopa yerken siz herşeyi bırakıpta kameramı çektiniz diyebilir, ama bu kararı degiştirmez ayrıca kamera kaydının olması suçun delilini ve ıspatını sağlamlaştırmış olur engelliler için ayrıca bir hak yok CMK her insan için eşittir bu suçu işleyen kişi mutlaka ceza alır.

marcus_oredius

Üye
Üye
ancak darp edilen cocuğun kapıya vurması dayak yemesinin neden teşkil etmesinden dolayı adli tıp özürlü sağlık raporu çıkartmak isteyebilir. ayrıca darp ta almış olduğu yaralanmanın derecesine göre cezanın ağırlığı ve içeriği değişebilir. ancak adli tıpta zeka yaşının normal yaşıtlarından düşük olması durumunda suçluya küçük yaşta çocuğa fiziki saldırı suçlaması yapılabilir.

bunun dışında eğer saldıran kişinin ilk suçuysa ve davadaki davranışları göz önünde bulundurularak bayağa bir ceza indirimine gidilebilir buna hazırlıklı olun.

RecreatoR

Üye
Üye
Bakınız, bu ülkede Şafak Pavey bile dayak yemiş...

''çete üyesinden dayak yedim sokakta. Yerlere düşerek, herkesin gözü önüne bayağı tekme tokat dayak yedim. Protez olan bacağım kırıldı, ayağa kalkmam çok zor. Ama, önemli olan bundan sonrası. İlk tepki 'Engelli, sakat bir kadın olarak sokakta ne işin var?' Polis tarafından, hakim tarafından aynı soru soruldu. Davada herkesin ortasında beni döven çete üyesi haklı bulundu. Benim başıma gelirken, en korunaksız kadınların başına kim bilir neler geliyordur."Kaynak : http://www.internethaber.com/kayser...vekili-safak-pavey--406031h.htm#ixzz26lYpHwrz
CHP'nin engelli milletvekili Şafak Pavey, otopark çetesinden dayak yediğini açıkladı

Banada saldıranlar, engelli asansörünü neden kullanıyorsunuz, dediğim için üzerime yürüyenler oldu.

Yaşlı kadın akrabama saldıran dayak atan da çıktı.
Polis karokolda ne desin yakınıma, davacı olmayın özür diliyorlar dedi. Bizim güvenliğimizi sağlayacak bunun için ücret alanın zihniyetine bakın?
Madem öyle polis bey gel ben senin ananı bi güzel döveyim sonra davacı olma!.

Bi vaka daha gördük, meslektaşları olan kadını sevgilisi öldürmüş. Ve o katil zanlısının karokaldan ne halde (haşat olduğunu) çıktığını tv. de izledik.
Kendilerine yapılanı af etmiyorlar. Bu dövülen kadın polis olsaydı demek dövecektiniz.
Sizden olmadığı için af edelim gitsin... PES.

Bu nasıl bir zihniyettir? Nasıl bir adalet anlayışıdır.?

Bu ülkede malesef hukuk yok!

Demekki, dayağı yiyen engelli/kadın hakim - savcı olsa hakim amca asın bunu diyecek...?

Malesef ki, bu ülkede ayrımcılık, kayırıcılık var...:(

Tekerlekli Sandalye