Otistik çocuğum için özel eğitimin ne ölçüde yararı olur?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
Selamlar, 7 yaşında otizm teşhisi konulmuş bir kızımız var. İleride en azından asgari ihtiyaçlarını karşılaması bağımsız yaşaması için özel eğitim aldırmayı düşünüyoruz.

Annesi (tabiki bende) kızımızın geleceği için çok kaygılanıyor. Yukar da dediğim gibi en azından asgari ihtiyaçlarını karşılaması bile bizim için büyük bir gelişme olacaktır.

Özel eğitim alarak bunu yapabilirmiyiz. Varsa bu konu hakkında bilgi ve görüşlerinizi almak istiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Özel eğitim aldırmanızın mutlaka yararını göreceksinizdir.
Otizmin tedavisi konusunda yapılan birçok çalışma sonucuna göre,en iyi tedavinin eğitim olduğu anlaşılmıştır.Bu nedenle otistik çocukların eğitimine olabildiğince erken yaşta başlamak çok önemlidir.Eğitimde öncelikle öğrenmeye hazırlık(göz kontağı,oturma,dikkat süresi),iletişim ve öz bakım becerileri olacak şekilde kolaydan zora doğru bir sıra izlenmelidir.

Beceri öğretiminde süre;becerinin her bir basamağında,otistik birey beceriyi kendi kendine yardımsız yapabilene kadar devam edilir.

Bu anlamda profesyonel eğitim veren kurumlardan çocuğunuz için özel eğitim aldırmanızın yararını göreceğinizden eminim...

Sağlıklı günler dilerim...

Tekerlekli Sandalye