Otistik Çocukları Anlatan Film.. SEN DEĞİLİM

  • Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Genç Yönetmen Yusuf Emre Şimşek Otizmli çocuklar yararına Sen Değilim isimli bir film çekti.

Senaristliğini de kendisinin yaptığı filmde yine Otizmli bir çocuk olan Berke Aktürk'ün yanı sıra Orhan Aydın, Nursel Ergin, Uğur Arslan ve Pekcan Türkeş rol aldı.

Filmle birlikte Otizme olan farkındalığın artmasını istediklerini söyleyen Şimşek filmi yaparken çok ciddi sorunlar yaşadıklarını fakat çocuklar için tüm yaşadıklarına değeceğini söyledi.

Yusuf Emre Şimşek ayrıca "Biz bir film yapmaktan öte bir duygu yaşadık. Yaşamıyor dedikleri Otizmli bir çocuğun neler yapabileceğini kanıtladık. Berke bizim filmde oynamanın dışında bu uğurda bir sembol haline geldi. Bu yolda çok kez kötü niyetlileri de, iyi niyetlileri de gördük. Fakat asla duruşumuzdan taviz vermedik. Niyetimiz bu uğurda karınca misali faydalı olabilmekti.. Artık sadece filmin daha büyük kitlelere ulaşmasını ümit ediyoruz. Ayrıca çalışmalarımız bununla sınırlı kalmayacak. Otizm aileleri bizi takip etmeye devam etsin, onların dualarını bekliyoruz." dedi.

Televizyon Gazetesi
 
F

Fırtına

Guest
Bu film çok özel!

5578.jpg



Genç ve idealist yönetmen Yusuf Emre Şimşek Türkiye'de hiçbir yönetmenin yapmadığını yaptı..

Genç Yönetmen Yusuf Emre Şimşek Otizmli çocuklar yararına Sen Değilim isimli bir film çekti..

Senaristliğini de kendisinin yaptığı filmde yine Otizmli bir çocuk olan Berke Aktürk'ün yanı sıra Orhan Aydın, Nursel Ergin, Uğur Arslan ve Pekcan Türkeş rol aldı. Filmle birlikte Otizme olan farkındalığın artmasını istediklerini söyleyen Şimşek filmi yaparken çok ciddi sorunlar yaşadıklarını fakat çocuklar için tüm yaşadıklarına değeceğini söyledi.
 
Üst