Otistik Engelli Asuhan 4 Gündür Kayıp!

gülümse_hayata

Üye
Üye
6077.jpg

Samsun'da Asuhan Aydemir isimli Otistik engelli 15 yaşındaki kız çocuğu 4 gün önce evinden 'Parka gidiyorum' diye çıktı bir daha da haber alınamadı.

Kızının hayatından endişe eden anne Gülden Özçiçek, "Kızımı gören ne olur yerini söylesin" diye feryad etti

Asuhan Aydemir, geçtiğimiz Cuma günü evinden parka gidiyorum diye çıktı ve kendisinden bir daha haber alınamadı. Asuhan Aydemir'in annesi Gülden Özçiçek, otistik engelli kızının hayatından endişe duyuyor. Kızının kapalı bir yerde tutulduğundan şüphelenen anne Özçiçek, "Ne olur kızımı gören veya duyanlar polise haber versin" diyerek vatandaşlardan yardım istedi.

Bahçelievler Mahallesi'nde ki evinden en son Cuma günü 'Parka gidiyorum' diye mesaj bırakarak evden ayrılan 15 yaşındaki Asuhan Aydemir'den bir daha haber alınmaması annesi Gülden Özçiçek'i derin üzüntüye boğdu.

Anne Özçiçek, "Kızım otistik engelli. Kendisi 15 yaşında ama 7 yaşında ki çocuğun zekası var. Herkesi kendi gibi iyi zannederek peşine takılıp gitmesinden korkuyorum. Pedagog doktoru kendi haline bırakın dedi. Bakın ne oldu. Keşke kendisini dinlemeyerek gözlem altında tutmaya devam etseydim" diye konuştu. Vatandaşlardan, kızını gördükleri zaman emniyet güçlerine bildirerek yardımcı olmalarını rica eden Özçiçek, "Bir annenin feryadına kulak verin" dedi.

Tekerlekli Sandalye