Otistik kardeşim için 2022 maaşı alabilir miyiz?

MODERN

Üye
Üye
selam benim kardeşim otistik engelli kardeşim için 2022 maaşı alıcaz neler yapmamız gerekiyor şartlar nedir?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Elbette şartlarınız uygunsa alabilirsiniz. Hastaneden 2022 maaşı alabilir raporu alacaksınız, sonra evde kişi başına düşen geliriniz 98 liradan az olması lazım, bu hesaplama yapılırken 18 yaşından küçüklerde gelirler evde kişi sayısına bölünecek 98 lirayı geçmeyecek, 18 yaşından büyüklerde ise gelirlerden giderler çıkarılıp evde kişi başına düşen gelir hesaplanacak 98 lirayı aşmıyorsa malmüdürlüğüne başvurup 2022 maaşı alabilirsiniz.

MODERN

Üye
Üye
kardeşim 20 yaşında ben öğrenciyim babamın bir emekli maaşı var sadece tam bilmiyorum ama 800 civarı bişey alıyor sanıyor. gelir durumu tutar giderler çıkartıldıktan sonra herhalde.
rapor işini tam olarak nasıl yapacağız direk hastaneye gidip 2022 maaşı için rapor çıkartmak istiyoruzmu diyelim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet evde mutfak gideri fatura gideri gibi giderleri çıktıktan sonra kalan miktarı evde kişi sayısına böleceksiniz 98 lirayı geçmezse 2022 maaşı için uygundur. Rapor için malmüdürlüğüne gidip 2022 maaşı alacağınızı belirtin onlar size sevk verirler sevkte zaten kullanım amacı yazar o sevkle hastaneden alacagınız rapor yeterli olur, ancak sevksizde gidebilirsiniz normal sağlık kuruluna başvurup 2022 maaşı almak istiyoruz bunun için rapor alacağız derseniz gerekli raporu size heyet değerlendirme sonunda uygun görürse verir.

MODERN

Üye
Üye
anladım çok sağolun teşekkürler.

Tekerlekli Sandalye