Otizmli oğlumun bakım aylığı kesildi?

rojbin

Üye
Üye
Meraba ben otizm rahatsız ligi olan çocuk babasıyım. Yaklaşık 6 yıldır bakım aylığı alıyoruz. Adres değişikliği yaptık. Bunu sosyal hizmetlere bildirdik 2 hafta sonra sosyal hizmet lerden kontrole geldiler bazı evraklar istediler bunları teslim ettim. Ama bu ay maşimiz yatirilmadi.ne yapmalıyız.

SM-G900FQ cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=17227]rojbin[/MENTION] adres değişikliğini bildirdiyseniz maaşınız kesilmemesi gerekirdi. Fakat şuda var ki bu konuda yani adres değişikliği işleminden rutin bir uygulama yok. Maaşlı kesilende var, kesilmeden devam edende. Hatta maaaşı kesilipte 2-3 ay maaş almayıp daha sonra bu parayı toplu olarak alanda. Size önerim bulunduğunuz ildeki SHÇ e giderek durumunu uygun bir dille anlatın. Üzerinize düşen görevi yapıp adres değişikliğini kuruma bildirdiğinizi söyleyerek buna rağmen bu ay maaş alamadığınızı söyleyin. En kötü ihtimal bir aylık maaşı alamazsınız. Eğer kurumdakiler insaflı çıkarsa o bir aylık maaşıda alma şansınız var.

rojbin

Üye
Üye
Adres değişikliği bildirdim kontrole geldiler bazı evraklar istediler onları verdim.normalde her ayın 13 de yatardi bu ay yatmadı.

firdevs05

Üye
Üye
Merhaba sorunuzla ilgisi yok ama çocugunuz ne durumda kaç yaşında eğitim e gidiyor demi
benim de otizimli bir oğlum var da

rojbin

Üye
Üye
14 yaşında eğitime gidiyor durumu iyi yani konuşabiliyor kendi ihtiyaç larini giderebiliyor iyi kötü

Tekerlekli Sandalye