Otomatik vites araç kullanır B engelli ehliyet alır raporuyla ÖTV den yararlanmak

m.kildis

Üye
Üye
arkadaşlar benim %43 ortapedik raporum var 2011 de ekpss için almıştım araç almak için bayiye gittim bayi otomotik vites kullanır ve engelli ehliyeti aiabilir yazması lazım dedi raporda hastaneye gittim sağlık il müdürlüğüne gönderdiler ordan komisyon raporu aldım karar kısmında 78. sadece otomotik vitesli araç kullanabilir b sınıfı engelli ehliyeti alabilir yazıyor şimdi bu raporla ötv den faydalanıp araç alabilirmiyim lütfen yardım edin

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporunuzdaki ibareler uygun. evet alabilirsiniz.

m.kildis

Üye
Üye
Engelli raporumda yok ama o ibare il sağlık komisyonunun verdiği sürücü raporunda yazıyor olurmu

Ylmzk

Üye
Üye
Raporunuzdaki ibareler uygun. evet alabilirsiniz.
halil bey merabalar benimde engelli raporum 44 sol bacak ortapedik eng raporu raporun üstünden ötv indirimi vb. Nedenler den alındığı yazıyor ama kod felan yazmıyor ehliyetim b sınıfıydı b engeli olarak 5 6 ay önce kurula girerek değiştirdim ve ehliyetime bu kodlar 47 78 10.02 eklendi araç alımında bir sorun yaşarmıyım rica etsem bilgi verebilirmisiniz ?

İsen Buga

Üye
Üye
halil bey merabalar benimde engelli raporum 44 sol bacak ortapedik eng raporu raporun üstünden ötv indirimi vb. Nedenler den alındığı yazıyor ama kod felan yazmıyor ehliyetim b sınıfıydı b engeli olarak 5 6 ay önce kurula girerek değiştirdim ve ehliyetime bu kodlar 47 78 10.02 eklendi araç alımında bir sorun yaşarmıyım rica etsem bilgi verebilirmisiniz ?

Bulunduğunuz ilde yegenbey vergi dairesi var. Yürüyebiliyorsanız vaktiniz varsa bir uğrayın. Yerini taksi dolmuş soforlerinden öğrenirsiniz. Sadece MTV (motorlu taşıt vergisi) makbuzu yatırılan ve itiraz edilen yer olsun. Sebebi fazla ödeme iadesi dersiniz. Bilirler...
Vergi dairesinde Özürlüler birimi sorun. MTV muafyet için dersiniz.
Sizi bir birime yönlendirirler yada küçük yerde genelde şefler bilir. Ona danışırsınız. Raporunuzu gösterir eksik olan nedir öğrenirsiniz.

Ylmzk

Üye
Üye
Bulunduğunuz ilde yegenbey vergi dairesi var. Yürüyebiliyorsanız vaktiniz varsa bir uğrayın. Yerini taksi dolmuş soforlerinden öğrenirsiniz. Sadece MTV (motorlu taşıt vergisi) makbuzu yatırılan ve itiraz edilen yer olsun. Sebebi fazla ödeme iadesi dersiniz. Bilirler...
Vergi dairesinde Özürlüler birimi sorun. MTV muafyet için dersiniz.
Sizi bir birime yönlendirirler yada küçük yerde genelde şefler bilir. Ona danışırsınız. Raporunuzu gösterir eksik olan nedir öğrenirsiniz.
pandemi sürecinden dolayı pek bir yerlere gidemiyoruz birde bir bayiyi arayarak sordum satış sorumlusu evraklarınızı gönderin vergi dairesinden sorgulayalım bi dedi ordan cevap gelmezse kendim gidip sorarım artık Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için.

mustafameliye

Üye
Üye
arkadaşlar lütfen bilen yazsın veya ulaşsın bana. 543 819 9778
şuanda heyete girdim muayeneleri oluyorum ama kuruldaki sekreter bana once aile hekimine gidip sevk yaptırmak gerekiyor dedi. ehliyetini değiştirmek icin. bende raporu almadan nasıl bir kod yazacaklar dedim . lütfen yardımcı olur musunuz. ötv siz araba engelli heyet raporu

İsen Buga

Üye
Üye
evet
sırayla yapılacak..

İlkönce
Aile hekimine gidilecek; Doktoruna ehliyet değiştirmek istendiği söylenecek;
Engel durumunuz varsa o zaman tam teşekküllü hastaneye sevk yapılacak.

Tam teşekküllü hastaneye gidecek: Ehliyet için heyete yönlendirileceksiniz.
Heyet işlemleri o zaman başlıyor ve heyete gireceksiniz. Doktor doktor gezeceksiniz. Muayene işlemleri bitince size durum bildirecekler: Bitmiş sonuç alınmış işlenmiş damgalanmış tüm evrakları heyete vereceksiniz.

Doğruca İl Sağlık Müdürlüğüne yönlendirecekler; Orada ayrıca Heyetine gideceksiniz. Sana şu, bu, o tarihte gel diyecekler...
İl Sağlık Müdürlüğüne evraklar elden gitmiyor; yada öyle biliyorum. Evrak geldiğinde sizi davet ediyorlar içeri; soru soracak yada sizi görecekler. Siz gitmezseniz evrak işlenmiyor ayda öyle biliyorum.
Kodlar il sağlıkta heyette yazılıyor

İş bitmedi daha son olarak siz: emniyeti arıyor ve randevu alıyorsunuz; kodları ve evrakları onlara götürüyorsunuz elden...

Polis Memuru ehliyetinize kod işliyor ve bitti.

sırayla takıp edin sura bura atlamayın.

mustafameliye

Üye
Üye
ben şimdi sıralamayı yanlış yaptım bi sorun olur mu ? heyete girdim bir kaç muayene oldum

İsen Buga

Üye
Üye
Umarım olmaz. Devam et bence sonuna kadar git ve bitir. Aile hekimliği atlamışsın sıkıntı olmaz bence.

mustafameliye

Üye
Üye
ben şimdi sıralamayı yanlış yaptım bi sorun olur mu ? heyete girdim bir kaç muayene oldum

İsen Buga

Üye
Üye
Kardeş cevapladım: Kaldığın yerden sonuna kadar devam et. Sadece bir basamak atlamışsın sağlık olsun. sıkıntı olmaz.

Hastane heyet bitince İl sağlık sırasını bozma..

mustafameliye

Üye
Üye
ehliyet icin 1. grup sürücü olabilir yazılmış . simdi alamayacak miyim arkadaslar

İsen Buga

Üye
Üye
ehliyet icin 1. grup sürücü olabilir yazılmış . simdi alamayacak miyim arkadaslar

sıkıntı yok: 1 grup sürücü idiniz zaten..

2.gruptakiler kamyon otobüs minibüs sürücüleri kapsıyor. Ayrıca Greyder, römürklü araçlar yada dozer kullanamayacaksan sıkıntı olmaz.

mustafameliye

Üye
Üye
il saglik müdürlüğünü aradım. siz ötv muafiyeti alamazsınız normal sürücü olabilirsiniz diyorlar abi cildiracagim ya

mustafameliye

Üye
Üye
1.grup sürücü olabilir yerine komisyona sevk edilmeniz gerekiyor ki size kod versinler diyo

İsen Buga

Üye
Üye
il saglik müdürlüğünü aradım. siz ötv muafiyeti alamazsınız normal sürücü olabilirsiniz diyorlar abi cildiracagim ya

NEDEN? Sizdeki rahatsızlık ve sakatlık konusunda teşhiş nedir?

Kod önemli değil ÖTV.ye odaklanalım. Sana araba aldırmaya çalışalım.

Sakın moralini bozma... herşeyi temiz ve net öğren..

mustafameliye

Üye
Üye
Benim sağ kolumda doğuştan brakial pleksus var. yüzde 70 kas kaybı var. başta 1. sınıf sürücü olabilir yazdılar. il saglik müdürlüğüne gittim. bu şekilde olursa ötv muafiyetinden faydalanamazsınız sizi ehliyet komisyonuna sevk eymeleri gerekiyor dediler. az once doktorlar zor bela düzeltip 1. grup sürücüyü iptal edip komisyona seçki uygundur yazdılar. il saglik müdürlüğünde ki komisyon toplanınca haber verecekler.

mustafameliye

Üye
Üye
dünn heyetteki bütün hekimlere muayene oldum. Yarin saat 1 bucuk ta gel kurula gireceksin dediler. tertibatlı araç alabilir yazmaları lazim sanirim raporumda. inşallah yazarlar. çünkü hic yardımcı olmadılar sert konuştular çok yoruldum ve başım çatlayacak bağırasım var gerçekten abi ya

mustafameliye

Üye
Üye
tek tek doktorlara muayene oldum. noroloji doktoru hesap yaptı kendi bransinin karşısına %31 brakial pleksus yazmıştı. Yarin toplam yüzdeyi yazacaklar sanirim

Tekerlekli Sandalye