Otomatik vitesli araç alıp kendim tertibat taktırabilirmiyim?

Nazif07

Üye
Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba ben bundan 20 gün önce il sağlık müdürlüğündeki heyete girerek ehliyet raporu aldım lakin her ne kadar doktora otomatik araç kullanabiliyorum sadece koltuk ve pedalla ilgili kod yazın desemde doktor beni dinlemeyip bildiğini okudu. İtiraz hakkımın olduğunu ama bunun bölge hastanesine ordan çıkacak farklı sonuçlada hakem hastanesine yönlendirileceğimi belirttiler benim bölge hastanesine gitmeden raporun iptali yada kod ekleme kod çıkarma gibi işlemleri nasıl yapabilirim. Bimer’e başvuru yaparsam sonuç alabilirmiyim. Bütün bunlardan sonuç alamazsam. Otomatik aracı alıp kendime göre düzenleyebilirmiyim.? Ayrıca firmalar tertibatları kendilerimi takıyor.? Ötv’siz otomatik aracı firmadan aldıktan sonra tertibatları kendimize göre düzenleyip biz takabiliyormuyuz.? Cevaplarsanız sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19715]Nazif07[/MENTION]
Siz araç üzerinde değişiklik yaparsanız tertibat taktırırsanız herhangi bir trafik çevirmesinde ceza yersiniz. Takılacak tertibatın nasıl olacağına komisyondaki makina mühendisleri karar verir. Öyle siz kendinize göre yapamazsınız. Tertibatı kendi yapan otomobil firmalarıda var. Örneğin Fiat kendi araçlarına takıyor. Ama piyasa fiyatının çok üstünde. Siz takılacak tertibatın projesini alıp tertibat takan özel yerler var onlara yaptırırsanız daha ucuza mal etmiş olursunuz. Ayrıca rapora itirazdan başka carenizde yok. BİMER den birşey çıkmaz.

Nazif07

Üye
Üye
Siz araç üzerinde değişiklik yaparsanız tertibat taktırırsanız herhangi bir trafik çevirmesinde ceza yersiniz. Takılacak tertibatın nasıl olacağına komisyondaki makina mühendisleri karar verir. Öyle siz kendinize göre yapamazsınız. Tertibatı kendi yapan otomobil firmalarıda var. Örneğin Fiat kendi araçlarına takıyor. Ama piyasa fiyatının çok üstünde. Siz takılacak tertibatın projesini alıp tertibat takan özel yerler var onlara yaptırırsanız daha ucuza mal etmiş olursunuz. Ayrıca rapora itirazdan başka carenizde yok. BİMER den birşey çıkmaz.

Tertibatların hepsini değilde bir kısmını kendimize ayarlasak yani ekleme gibi bir şey yapsak trafik polislerin bu kadarıyla ilgileneceğinide sanmıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nazif07

Üye
Üye

Trafik polislerinin bu kadar derine ineceğini sanmıyorum çok büyük bir değişiklikte yapmayı düşünmüyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bilemiyorum Nazif bey deneyip görmek lazım.

Tekerlekli Sandalye