Otomatik vitesli engelli aracını kimler kullanır?

h.orh.an

Üye
Üye
Babamin adina arac aldik. Sol diz alti protez otomatik vitas sarti koydular. Aracin ruhsatinda ilk basta ARACI ARAC SAHIBINDEN BASKASI SUREMEZ ibaresi vardi. Itiraz ettik ruhsati degistirdiler. 3. Derece kan ve sihhi hisimlarindan bir kisi yada noterce belirlenmis disaridan bir kisi yaziyo. Merak ettigim sey su bu araci ben kuĺanirken babamin yanimda olmasi verekiyormu. Polis beni tek asima surerken gorse ceza yazma hakki varmi??? Cvbinizi merakla bekliyorum

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ve aracı kullanırken babanızın yanında olması şart değil. Bence yine itiraz edip yanlışğı düzeltin. 3 dereceye kadar kısıtlama yok optomatik viteslilerde.

Mazıdağlı

Üye
Üye
Efendim ben kendim kulladığım özel tertibatlı araç aldım ilk olarak TSE den tertibatın sağlam kişilerce kulanabilir uygunluk raporunu alırsanız herkes kullanabilir. Aracın tertibatı sağlam kişilerin kulanabileceğine engel teşkil etmediği sürece sorun yok.

h.orh.an

Üye
Üye
Efendim ben kendim kulladığım özel tertibatlı araç aldım ilk olarak TSE den tertibatın sağlam kişilerce kulanabilir uygunluk raporunu alırsanız herkes kullanabilir. Aracın tertibatı sağlam kişilerin kulanabileceğine engel teşkil etmediği sürece sorun yok.
Tesekkur ederim. Benim aracimda ozel tertibat yok. Tse yardimci olamadi. Sadece otomatik vites yinede tesekkur ederim

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kara yolları trafik yönetmeliğinde yer alıyor. Oraya bakınız.

balkesli

Üye
Üye
[MENTION=10397]Mazıdağlı[/MENTION] araca takılan tertibat aracın normal kullanımına engel değilse 3. dereceye kadar yakınları kullanabiliyor herkes kullanamaz.

h.orh.an

Üye
Üye
Tekerlekli Sandalye