Otomobil alım satımı yapmam bakım ücreti almama engel olur mu?

Yağmur

Üye
Üye
akadaşlar ben evde bakım için başvuru yapacağım fakat devlet memuru bir arkadaşım var oto alım satımı yapıyor memur olmasından dolayı benim adıma alıp satıyordu bende daha alma dedim önceki alıp sattıkları bana bakım ücreti almama engel olurmu şu anda daha yapmıyor en son 1 hafta önce alıp sattı teşekürler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Daha önce alınıp satılanlar çok fazla önem arz etmez ama maaş başvuru sürecinde ve maaşı alırken araç alıp satmak bir ticarettir ve bu işte siz mutlaka kuruma göre bir gelir elde etmiş sayılırsınız dolayısıyla bu gelir kurumu ilgilendirir maaş başvuru sürecinde ve maaşı alırken sorun çıkartır, ama araç alım satım işinde elde ettiginiz aylık gelir ve ailenizin gelirleri toplanılıp evde kişi başına düşen gelir olarak 380 lirayı geçmiyorsa her ne kadar maaşı alıyor olsanızda başvuru yapsanızda sorun olmaz, ama şu yönden size sıkıntı olur, bu işten elde ettiginiz geliri sürekli kuruma bildirmek zorundasınız, 380 liralık üst sınır geçilmiyor olsada yinede bütün gelirlerinizi kuruma bildirmek zorundasınız bildirmek yükümlülüğü dışına çıkmanız halinde kurumla aranızda sorun çıkar ve bu dolaydan maaşının kesilebilir ayrıca almış oldugunuz maaşlar geri istenilebilir, bu konuda sizin her aşamada sorun yaşayacağınızı düşünüyorum o yüzden maaşı alırken ve başvuru sürecinde alım satım işi yapmayın, sıkıntı yaşarsınız.

Yağmur

Üye
Üye
teşekürler mehmet bey bide kendime ait özel donanımlı aracım var 2.el değeri 38.000 tl başvuruda sıkıntı olurmu

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yok o engelli aracı sorun olmaz neticede gelir getiren bir araç olmadığından sorun olmaz ama dedigim gibi alım satım ticaret ve sürekli gelir durumunu bildirmek şart oldugundan başınız ağrır ama kendi özel donanımlı engelli aracınız sorun degil.

Yağmur

Üye
Üye
teşekkürler sağolun çok iyi oldu

Tekerlekli Sandalye