ÖTV den yararlanma

Cümleten Selamun aleyküm

Benim %40 engelli raporum var ( ortopedi ) 18 yaşımdan önce almıştım. Şuan 19 yaşındayım ehliyetimi aldım ( otomatik tam teçhizatlı araba kullanabilir engelli ehliyeti yani ) 0 araç almak için bayiye gittik bize engelli raporunda ÖTV indirimden yararlanabilir diye ibare eklenmesi gerekiyor denildi hastaneye gittik yeni rapor çıkarmamız gerekiyormuş ama bu seferde oranın düşme ihtimali var denildi.
Geçtiğimiz aylarda vergi indirimi için vergi dairesine başvuruda bulundum Ankara’ya gitmiş rapor ve %40 onaylanmış ( Ankara vergi indiriminde raporların yüzdesini düşünebiliyormuş bu engel durumuna bu oran çok gibisinden )
Şimdi benim sorum şu Ankara %40 ı onayladığına göre ÖTV indirimi için yeni rapor çıkarmaya gitsek oranın düşme ihtimali var onu biliyorum ama düşürse ankara düşürür Ankara düşürmemiş heyet niye düşürsün ?
Sizce nasıl bir yol izlemeliyim fikirlerinizi belirtirmisiniz

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Hay allah millet tarafından kanun uyduruyor. Kardeşim raporda ötv den yararlanır diye bir ibarenin olması şart değil. Memurlar kafalarına göre icat çıkartıyorlar. Teorik olarak geçerli olan son alınan rapordur ama başka amaçla alındığı için bir önceki raporu etkilemeyebilir. Etkilemeyebilir diyorum zira burasu Türkiye kesin konuşmak çok güç.

Geri