ÖTV ile araç alacagız evde bakım maaşı için bildirmemiz gerekiyor mu?

evde bakım aylığı alıyoruz ötv indirimi ile araç alacağız bir kaç gün içinde
maaşım kesilir mı ?
57 bin tl e araç ötv indirimle tanıdığımıza ihtiyaç kredisi çektirdik maaşı alıp oraya vereceğiz..

bildirimi nasıl yapıyoruz yazılı mı ? bildirimden sonra tekrar denetlemeye mı gelecekler nasıl oluyor..

Yazılı yada gidip sözlü olarak bildirmeniz yeterli olacaktır araç için büyük bir sorun çıkartacaklarını zannetmiyorum çokta abartılı bir rakam degil zaten krediyle aldıgınızı belirtip yazılı olarak belirtmenizde yarar var

Yazılı yada gidip sözlü olarak bildirmeniz yeterli olacaktır araç için büyük bir sorun çıkartacaklarını zannetmiyorum çokta abartılı bir rakam degil zaten krediyle aldıgınızı belirtip yazılı olarak belirtmenizde yarar var

Sıfır araç piyasası zaten belli tekerlekli sandalye koyacağım bir araç alıyoruz. Umarım kesilmez

Bende araç almanız halinde bakım maaşının etkileneceğini düşünmüyorum. Sonuçta bakım maaşında kriter belli. Kişi başı gelirin aşılıp aşılmadığına bakılır. Alınan araç ek gelir getirmeyeceğinden ve geliri değiştirmeyeceğinden hiç bişey olmaz.

Ama aracın 120 de biri gelire sayılıyor ötv ve kdv oranı çıkarıldıktan sonra kalan miktarın 120 de 1 i

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sayın halil yılmaz biz ötv den muaf araç aldık herhangi bir bildirim yapmadık 3 yıldır herhangi bir sorunla karşılaşmadık sadece tek sorun daha küçük sosyal yardımlardan faydalanamıyoruz mesela kömür,ayni,nakdi v.b yardımlardan kesinlikle faydalanamadım her zaman için bana aldığımız araç yüzümüze vuruldu

ayrıca sorum olacak size; eşime babasından miras kalan ev var tapusunu üzerine alacak bu tapu bizim için ekstra bir sorun teşkil edermi hem araba hem ev,evde bakım maaşı veya 2022 maşı etkilermi kesinti olurmu ? teşekkürler.

3) Hanenin ikamet ettiği konut haricinde diğer konutları için (takdir edilen/beyan edilen) rayiç bedelinin 240’ta biri ve (takdir edilen/beyan edilen) kira getirisinin toplamı,

4) İkamet edilen konut haricindeki konut için kira geliri elde edilmiyorsa veya kira geliri beyan edilmiyorsa konutun rayiç bedelinin 120’de biri,
7) Hanenin arazi, tarla ve benzeri için rayiç bedelin 240’ta biri ve (takdir edilen/beyan edilen) aylık (zirai/ticari/kira ve benzerleri) getirisinin toplamı,

8) Hanenin binek aracı için aracın kasko/rayiç bedelinin 120’de biri,
2022 maaşı için kişi başı gelire dahil edilir.

Geri