ÖTV Muafiyetli araç alacaklara uyarı

SADECE UYARI

alınan her araç ileride size bir takım sorunlar çıkarabilir %90 üzeri ZİHİNSEL engelli adına asla araç almayın o araç satılamıyor satılsa dahi parası bankada engelli adına bloke ediliyor kullanamıyorsunuz kendi paranızla rezil oluyorsunuz aşağıda vereceğim 8 ci maddenin b fıkrasını sosyal hizmetler tanımıyor

b) Vergi indirimlerinden faydalanılarak alınan ve engelli adına kayıtlı olan araçlar için vergiler indirilmiş tutarın 120’de biri dikkate alınarak hanenin geliri hesaplanır.

%90 veya altındaki normal araçlar ise

1-aracın ötv den muaf 120 de 1 değilde rayiç bedeli komple baz alınarak fiyatı aylık gelirinize dahil edilerek gelirinizi yüksek göstermekte
2-yeşil kart alamıyor
3-kömür ve nakdi yardım alamıyor
4-özel durumlardaki sosyal yardımlardan mesela virüs salgınından dolayı dağıtılacak 1000 tl den olabilirsiniz

peki kimler bir çok tuzaktan etkilenmeden araç alırsa daha iyi olur

1-maddi durumunuz geçinecek kadar iyi ise alın
2-sgk var ise alın
3-emekli iseniz alın
4-sosyal yardım yeşil kart odun kömür şeker balcana başvurmayacaksanız alın

ben eşimin trafik kazasında ölümü sonucu aldığım para ile zihinsel engelli kızımın adına araç aldım

1-rayiç bedeli baz alınarak 2500 tl den fazla görmediğim gelirim 7000 tl ye çıkarıldı
2-kömür alamıyorum
3-yeşilkart alamıyorum
4-kalp ilaçlarımı alamıyorum
5-sosyal yardımlardan faydalanamıyorum
6-%60 kalp hastasıyım güya 7000 tl gelirim varmış yeşilkart alamıyorum

kısacası tuzağa düştüm devlet bana ötv den muaf araç verdi ama karşılığını kat kat aldı bilginize

1-her ay 600 tl engelli maaşı alacaktım alamıyorum
2-her ay 500 tl lik ilacım var alamıyorum
3-sosyal yardımlardan mesela kömür nakti ve dğer yararlanamıyorum
4-araç tan dolayı 7000 tl ye yükseltilen gelirimden dolayı devletin gözü ve uyduları üzerimde hareket alanım daraldı

o yüzden dikkat size hak diye verilen ötv den muaf araç başınıza dert olabilir iyi düşünün

Geri