Oy verilmesse yardimlar kesilirmis

ilyaskirmanci

Üye
Üye
Arkadaslar az evvel bi haber gordum googleye oy vermesseniz yardimlar kesilir yazin sosyal politikalar bakanlığından genelge yayınlanmış 81 ile evlere gidip hane halkıyla görüşeceklermiş haberin aslı nedir bilgisi olan varmi

Hakan.60

Üye
Üye
Öyle birşeyin olma ihtimali sıfırdır.Sağdan soldan uydurma haberdir.
Mevcut yönetim tabiki elindeki imkanlarla birşeyler yapacaktır.fakat bu denli açık bir adımı değil Akparti hiçbir parti yapamaz.

septik

Editör
Editör
[MENTION=1531]ilyaskirmanci[/MENTION]

Son yazınızdaki link sebebiyle yazınızı sildim.

Yardımların kesilmesi gibi birşey söz konusu olamaz, verilen evde bakım, engelli maaşı diğer yaşlılık maaşı vb gibi sosyal yardımlar yasal haklarımızdır. Yasalarca güvence altındadır, yasa ve yönetmeliklerdeki bu yardımların kesilebilme şartları bellidir, mevcut durumunuz bu tür yardımlardan yararlanmanız için yeterli ise gereken kurumlara müracaatınızı yaparsınız kurum gelir incelemsini yapar hak kazanmanız halinde maaşlar bağlanır, sonrasında mevcut durumunuzdaki değişiklikleri kuruma bildirirsiniz, yardımın devam edip etmeyeceğini kurum yine yönetmeliklerdeki şartlara uygunluğunuza bakarak karar verir. Kurumlar yasalara uygun olmayan keyfi işlemler yapamaz.

Tekerlekli Sandalye