Özel donanımlı otomobil almak için izlenecek yol?

benim sağ kolumdan engelim var. ötv indirimli araba almak için bayiye gittiğimizde bize "özel donanımlı otomobil" kullanır ibareli bir raporun gerektiğini söylediler. elimde daha önce alınmış başka bir raporum vardı ama onu kabul etmediler. pazartesi yeniden rapor için hastaneye müracaat edeceğiz. donanımlı otomobil almak için rapor dşında başka hangi evraklar istenir bizden acaba?
Ona göre kendimizi ayarlayıp hepsini önceden hazırlamak istiyoruz.

Alacağınız rapora "h sınıfı ehliyet alır, özel donanımlı otomobil kulllanır" ibarelerini ekletmeniz yeterli.

boşver özel donanımı otomatik vites kullanır ibreli rapor alın gerisi hikaye. ha bir de ehliyet alabilir ibreside ekletin,

Benim %56 engelli raporum var (sol kol ampute) ve üzerinde "özel tertibatlı otomobil" yazan H sınıfı ehliyetim var.
Ancak engelli raporumdaki H sınıfı ehliyet ve özel tertibatlı araç kısımları işaretlenmemiş; yanlarında DEĞERLENDİRİLMEDİ yazıyor.
Sonuç olarak benim ne yapmam gerek?
Ehliyetimde yazıyor olması yeterli midir?
Yoksa o ibareleri içeren yeni bir rapora mı ihtiyacım var?

yeniden rapor çıkarmalısın.
Hem ehliyet alabilir hem özel donanımlı araç kullanabilir kısmını işaretlenmen gerek.

yani zaten H sınıfı ehliyetimin olması ve üzerinde "özel tertibatlı otomobil" ibaresinin bulunması yeterli değil mi?

şimdi benim kafam karıştı
ben bu durumda ötv indirimli araç alabiliyor muyum yoksa sıkıntı olur mu?
bir de neden B ehliyeti alırsam daha iyi anlayamadım

Geri