Özür oranı hakkında

mikrosek

SMS Activated
Bir sorum olacak. Annem doğuştan kulaklarından rahatsız. Annemi n sağlık kurulu raporunda KBB: SOL dB SAĞ 86 dB, SNİK yazıyor. Ben bu oranla annem için % kaç alırım. Tayin için başvurdum. Ailesinin desteğine ihtiyacı vardır diye rapor verdi ama yani ben engel oranını öğrenmek istiyorum. %kaç alırım ve aldığım oran ile ilgili ne yapabilirim.

Merhaba hocam. Verdiğiniz rakamları kulak burun boğaz DR'u en sağlıklı yorumlayabilir. Dolayısıyla o verilere bakım tahmini bir rapor oranı belirtmek çok zor. Ancak anladığım kadarıyla siz memur olarak çalışıyor ve engelli yakınınız (anneniz) için tayin isteyeceksiniz. Raporda ailesinin desteğine ihtiyacı vardır ibaresi yüksek ihtimalle sizin işinizi görecektir diye düşünüyorum.

onunla ilgili rapor aldım yalnız yönetmelik bulunduğu yerde tedavisi mümkün değilse gidebilir diyor. kulakda doğuştan gelen bir hastalık bende annemin kulaklarının duymamasını engel oranı ile raporlandırmayı düşünüyorum. %40 ı geçermi sizce

ee.jpg raporda bu ibare var hocam

Ekli dosyalar

• ee.jpg
    ee.jpg
    33 KB · Görüntüleme: 108
Sakatlık oranı cetvelinde;

PULMONER HİPERTANSİYON
Klas 1:
Asemptomatik; Fizik muayene ve EKO veya sağ kateter ile Pulmoner arter sistolik basıncı (PASB) 30-40 mmHg saptanan ve Pulmoner Hipertansiyon tanısı konmuş hastalar 10 verileceğini söylüyor. İşitme kaybına ilişkin bir tahminim yok. Başvurup şansınızı denemenizde fayda var.

Geri