Özür oranım %40. Hangi tarihte emekliliğim dolar?

cümleten selamın aleyküm

1987 doğumluyum oranım yüzde 40 ilk sigorta başlangıcım 2007 şu anda 1100 gün prim günüm var özel sektörde çalışıyorum ben ne zaman emekli olabilirim.. eğer oranım yüzde 60 olursa nasıl bir değişme olur emeklilk hakkında

ayrıca hakkım varsa malulen emekli ne zaman olabilirm.. eğer olursa maaş ne kadar olur

şimdiden çok tşk ederim

cümleten hayırlı geceler

özür oranım %40. Hangi tarihte emekliliğim dolar?
%40'lık özür oranıyla 20 yıl hizmet süresi 4400 gün primle emekli olursun. Özür ranınız %60 ve üzerine çıkarsa 10 yıl hizmet süresi 1800 primle malulen emekli olursun.

çok teşekkür ederim halil bey .

peki ben oranımı yüzde 60 yaparsam çünkü 40 oranı 12 yaşımda aldım o zamanla şimdi arasında çok fark oldu oranı 60 yapsam 1800 gün 10 yıl hizmette malulen emekli olabilrmiyim eğer olursam malulen engelli emeklilği aylık kaç para oluyor 850 lira diye duydum doğrumu

Malulen emeklilik için ilk sigortalılık tarihinde maluliyet düzeyinde yani %60 sakatlığın olmaması daha sonra bu oranın maluliyet derecesi ve üzerine çıkmış olması gerekiyor. Bu şartların yerine getirilmesi halinde malulen emekli olabilirsiniz. Emeklilikte alınan maaş standart değildir. Yani her malulen emekli olan aynı maaşı almaz. Yatırılan prim miktarının yüksekliğine göre alınacak emekli maaşı değişkenlik gösterir.

Geri