Özür oranım %60. Emekli olduktan sonra çalışabilir miyim?

% 60 özür oranım var ve bu ağustos gibi emeklilik sürem doluyor.çalıştığım işyerinde 8 yıldır çalışıyorum ve bu işyerinden emekli olup devam etmek istiyorum.emekli olduktan sonra aynı işyerinde çalışmamla ilgili bi kanuni sıkıntı varmı.bu durum işverenin aleyhine bi durummudur.bilgi verebilirsiniz.şimdiden tşkler kolay gelsin

bu arada1978 doğumluyum 96 yılının 5.ayında ilk işe girişim ve 2000 yılında kaza geçirdim sol kol kaybım var özür oranım%60 4190 günüm var.vergi indiriminden faydalanıyorum.emeklilik sürem ağustos gibi dolacak.bu emeklilik erken emeklilik oluyormu yoksa malulenmi oluyor.emekli olduktan sonra aynı iş yerinde dewam etmem için işveren için veya benim açımdan kanuni bi sıkıntı varmı?

ne mensubusunuz?
SSK mı yoksa emekli sandığı mı?

Sizin durumunuzu SSK olarak algılıyorum.
Emekli olduktan sonra tekrar çalıaşbilirsiniz. ancak sosyal güvenlik pirimi eksilir.
ayrıca akza geçirdiğinizi söylemişsiniz. İşgücü kaybı maaşı alabilirsiniz.
Çalışırken 2 maaşı birden alırsınız; emekliliğinizde en yüksek maaş sabit kalır, diğer maaş %50 oranında alırsınız.
ek iş yaptığınızda yukarıda 2 seçenek değişmez. 3. bir maaş alabilirsiniz.

merhabalar
ssk mensubuyum.ben bu şimdiki çalıştığım işyerindeyken kaza geçirmedim.kazadan 3 yıl sonra burda işe başladım.iş gücü kaybı maaşı konusunda bi fikrim yok.ben sadece şunu öğrenmek istiyorum.burdan emekli olduktyan sonra tekrardan aynı işyerinde çalışmam için kanuni bi engel yada iş yerini zor durumda bırakacak bi kanuni yaptırım varmı?

Geri