Özürlü emekliliği için istenen belgeler?

yakında özürlü emekliliği için muracaatta bulunacağım. SSK mensubuyum ve %67 oranında sakatlık raporum var. emeklilik işlemlerini hızlı bir şekilde bitirmek istiyorum. bunun içinde benden istenen - istenecek bütün belgeleri hazırlayıp öyle gitmeyi düşünüyorum. böyle yaparsam en azından gel-git olmaz. ben hazırlıklı gitmek istiyorum. bunun için emeklilik başvurusunda benden hangi belgeler istenir onu öğrenmek istiyorum. konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok makbule geçer.
saygılar..

Merhaba, vergi indirimi belgesi aldığınızı varsayarak yazıyorum. (eğer vergi indirimi belgesi almadıysanız emeklilik işlemlerini başlatmadan mutlaka alınız.)
Yapılacak işlemler:
İşyerinden sigortanı sonlandıracaksın. Oradan aldığın çıkış belgesi
Kimlik fotokopisi
Vergi indirimi belgesini yanına alıp, en son çalıştığın işyerinin bağlı olduğı İl/ilce sosyal sigorta kurumuna gidip, emeklilik için yazılı olarak muracaatta bulunacaksın. Gerekli olan dilekce örnekleri orda matbu şekilde sana verilir. bu şekilde işlemleri başlatmış olursun...

2006 yılında yüzde 67 lik oranla vergi indirimi belgesini almıştım halil bey. o açıdan bir sorun yok. verdiğiniz detaylı bilgi içinde ayrıca teşekkür ederim çok sağolun...

Geri