Özürlü statüsüne memurluk yapıyorum emeklilik şartlarım nelerdir?

Arkadaşlar % 47 özürlü raporum var. 01/01/1993 yılından 01/01/2009 yılına kadar ssk lı olarak çalıştım(5750 günüm vardı) , Vergi indirim raporum yok. Daha sonra 03/09/2010 yılında özürlü memur statüsünde Meb'te işe başladım. Yaklaşık 8 ay oldu.
Benim özürlülük şartlarım nedir bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

2008 sonrası memur olan ve özürlülük oranları, % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün sayısını tamamladıklarında emekli olurlar.
Kuruma müracaat ederek SSK'daki çalışma sürelerini emekli sandığında toplatabilir ve emekli olabilirsiniz.

Halil Bey bir de öğrenmek istediğim şey benden tekrar rapor isteyecekler mi?
Yoksa mevcut raporumla emekli olabilecek miyim? Tekrar teşekkürler..

Halil bey geçenlerde bir arkadaşım SGK İl Müdürlüğüne gitmişti kendi bilgilerimi verip emekliliğimi sordurdum şey diyecek olmuşlar vergi indiriminin olması lazım.(Kendim telefonla sorduğumda da buna benzer şeyler söylediler Oysa ki 5510 sayılı yasadan sonra işe giren sakat statüsündeki memurlardan vergi indirimi istenir diye birşey yok))Anlamadım gitti o zaman benim anlayamadığım sakat statüde memur olarak işe başlama ve emeklilik hakkı herhalde 5510 sayılı yasadan önce sakatlık kontenjanından işe giren memurları mı kapsıyor.Bizim bu konuda bir hakkımız yok mu? Ayrıca İnternet sitelerinde bulunan engelli sitelerindeki bazı arkadaşlarda seni hastaneye sevkedecekler tekrar özürlü raporu alabilirsen emekli olursun diyecek oluyorlar kafam iyice karıştı.Sgk na ayrıca kendim fırsat bulabilirsem gideceğim bunuda aktarırım.

sakat statüsünde memuriyet yapanlardan emeklilikte vergi indirimi belgesi istenmez. Bu bilgi kesin ve net bilgidir. Buna rağmen sgk daki memur belge zorunlu diyorsa yasaları bilmiyor demektir...

Geri