Özürlülük oranım %46. Emeklilik günüm ne zaman dolar?

baslangıc1993 02 ay ssk1880 pirimim var.%46 raparo yeni aldım.nezaman emekli olurum

1993 de 18 yaşından gün aldınız mı? Staj kapsamında mı?

yukarıdaki ilk soruya evet ikinci soryua hayır demiş isen;

16 yıl ve 3760 gün primlerin yatması halinde emekli olursun. yıl ve primlerde eksiklik varsa olamazsın.

1993+16=2009 yılında emekliliğiniz geldi. Ama primleri yazmamışsın.

cvp verdiniz için tşkrler. 1972 dogumyılım. askerligi yapmadım.özürlü diye almadılar.rapor almamıştım.sonra 1993 de ssk ya baslangıcım var.1880 gün yatan pirimim var.2 ay önce rapor aldım.%46 sürekli.ne zaman neşekilde emekli olabilirim .cvp için.tşkrler.

Merhaba,

16 yıl ve 3760 prim gün sayısı tamamlandığında emekli olabilirsiniz. 3760-1880 = 1880 güne ihtiyacınız var. Bu arada vergi indirim hakkı almadıysanız en kısa zamanda almalısınız. Vergi indirim hakkı olmadan erken emekli olamazsınız.

Bu aralar ben de emeklilik aşamasında olduğumdan o kadar çok araştırıyorum ki buradan size yanıt verebilecek hale gelmişim :)

slm arkadaşlar. Ankilozin Spondilit (AS) hatasıyım.1978 dogumluyum 1993 yılında sigorta girişim var prim sayımda 3162 acaba erken emekli olabilirmiyim

Engelliler Sitesi - Engelliler ve Dostları Platformu - SSK'lı Engellilerin Emekliliği ve Emeklilik Tablosu

Merhaba,

Bu tabloyu incelersen soruna cevap bulabilirsin. Öncelikle geçmiş olsun. Ben de siteye üye olduğumda 3142 gün ssk prim gün sayım vardı. Şimdi 3600 ü tamamlayıp inşallah emekli olacağım günü bekliyorum.
Arkadaşım rapor oranın kaç bilemiyorum ama vergi indirim hakkını da alman gerekiyor erken emeklilik için benim bildiğim sağlık kurulu raporu, vergi indirim hakkı, toplam prim gün sayısının yeterli olması ( tabloya göre bakarsın ) gerekiyor. Sigortalılık süren dolmuş gözüküyor.
İnşallah en kısa zamanda hayırlısıyla emekli olursun. Ank.Spon. çok zor bir hastalık biliyorum Allah acil şifalar versin,

slm cevab için teşekkürler.ben bu raporu nerden alabilirim vergi indirim hakkımı nasıl alabilirim hiç bilgim yok bu konuyla alakalı olarak yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Merhaba,

Sizin yardım çağrınıza daha fazla kayıtsız kalamadım. Ben de hastaydım ve sizin gibi raporumda yoktu. Her türlü bilgiyi bu siteden bulabilirsiniz kolaylıkla ama sizin öncelikle size en yakın ve özürlü raporu veren (int. hastane araştırın) bir DEVLET hastanesine gitmeniz gerekiyor. Rapor ilk adım biraz zor ve yorucu olmakla birlikte bu rapor olmadan gerisini getirmeniz maalesef mümkün değil. Önce rapor almanız gerekli ve rapordan sonra diğer işlemler peşi sıra gelecektir.

En kısa zamanda heyete girip sağlık kurulu raporu almalısınız.

Allah yardımcınız olsun, geçmiş olsun.

Geri