Paranoid Şizofren hastasıyım raporun süresini süresiz yapmam için ne gerekli??

Umutt

Üye
Üye
Merhabalar değerli dostlar.Paronoid Şizofren (%80) hastasıyım 3-4 ay sonra raporun süresi bitiyor.Özürlü raporunun süresiz hala çevirebilmem için şahsı olarak yapabilcem yasal başvurular yapmam gerekenler varmı.Çaalışamıyorum zaman çok asabi ve sinirli olmak haricvinde hallisinasyonlar ve vucudumda titremeler zaman zaman daha cok artıyor.Yanlız başıma yemek yiyemez hale geliyorum daha önce teksilde işe başlamışdım ve sifortalı olmadan durumum itibariyle işden çıkartıldım.Çalışamaz durumdayım bu yüzden engelli haklarından süresiz bende yararlanmak istiyorum.Raporumun naısl süresiz yapabilirim.Teşekürler ALLAH razı olsun

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporun süreli yada süresiz olacağına sendeki bulgulara dayanarak heyet karar verir. Eğer sen sana verilen süreli raporun süresiz olmaı gerektiğine inanıyorsan rapora itiraz edip hakem hastanesine sevkini isteyebilirsin.

Umutt

Üye
Üye
hakem hastanesi neresi oluyo peki raporu verilen hastaneden ayrı bir yermi bilgilendirirseniz sevinirim

gülümse_hayata

Üye
Üye
Rapora itiraz durumunda tekrar değerlendirilir ve çıkan duruma göre hakem hastahanesine sevk edilir oradan çıkan karar kesin karar olarak kabul edilir. Bunu bozmak için ancak hukuki işlremler olması gerekir. Siz itirazınızı yapın yani gittiğiniz hastahanenin bir üstü olarak hakem hastahane olarak belirlenen hastahaneler var sizi oraya sevk edeceklerdir.

Tekerlekli Sandalye