Parmak İzi ve Kimlik Çalışmalarıyla Engelli Öğrenciler Artık Daha Güvende

gülümse_hayata

Üye
Üye
İzmit 28 Haziran İlköğretim Okulu’ndaki zihinsel engelli öğrenciler, Kocaeli Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekibinin yaptığı parmak izi ve kimlik çalışması ile artık daha güvende olacak.

Kocaeli Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekibi, İzmit Kadıköy Mahallesi’nde bulunan 28 Haziran İlköğretim Okulu’nda eğitim gören zihinsel engelliler sınıfında parmak izi çalışması gerçekleştirdi. İlk etapta sınıf öğretmenlerine çalışmayı anlatan ekip, çocuklar kendilerini ifade edebilme yeteneğine sahip olmadıkları için kayboldukları takdirde mağdur olmamaları ve başlarına kötü bir olay gelmemesi için parmak izi ve kimlik bilgilerini aldı. Çocuklara herhangi bir olumsuz durumda en kısa zamanda ulaşabilmek amacıyla parmak izleri ve kimlik bilgileri sistemde toplanıp, çalışmanın önemi ailelere anlatıldı. Ailelerin gözetiminde ve form doldurularak yapılan çalışmada. Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü görevlileri de hazır bulundu. Benzer çalışmanın ilimizin diğer bölgelerinde de yapılacağı ifade edildi.

Kocaeli Gazetesi

Tekerlekli Sandalye