Parmaklarının Arasındaki Kalemle Resim Yapıyor

gülümse_hayata

Üye
Üye
Emin Gürbüz - Bolu'da yaşayan ve bedensel engeli nedeniyle parmaklarını kullanmayan 14 yaşındaki Tarık Meşe, geliştirdiği yöntemle yaptığı kara kalem resimlerle beğeni topluyor.

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezinde düzenlenen resim kursuna katılan Bolu Milli Egemenlik İlköğretim Okulu öğrencisi 14 yaşındaki Tarık Meşe, doğuştan bedensel engelli olduğunu belirterek, 'Parmaklarımın arasına sıkıştırdığım kalemle, kara kalem resimler yapıyorum. Yaptığım resimlerle yaşama sevincimi ve verdiğim mücadeleyi anlatıyorum' dedi.

Yaklaşık iki aydan bu yana resim kursuna gittiğini anlatan Meşe, yaptığı resimlerin gençlik merkezini ziyaret edenlerden yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Meşe, 'Gençlik merkezi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen resim kursuna 9 kız öğrenci katılıyor. Kursa katılan tek erkek öğrenci benim. Resim yapmayı çok seviyorum. Doğuştan kollarım kısa ve ellerimin parmaklarını kullanamıyorum. Ailem tedavimin yapılması için çok sayıda doktora götürdü. En son doktora gittiğimizde İzmir'de tedavimin yapılabileceği söylendi. Bunun için araştırma yapıyoruz' diye konuştu.

Meşe, en büyük hayalinin resim öğretmeni olmak olduğunu, resim yapmayı, saatlerce kara kalemle bir şeyler çizmeyi çok sevdiğini vurgulayarak, yaptığı resimlerin sergiye katılacağını, bu nedenle resimlerine çok özen gösterdiğini söyledi.

Gençlik merkezi resim öğretmeni Aysun Sinan ise Tarık Meşe'nin yaklaşık 2 aydır kursa katıldığını ve resim yeteneğinin olduğunu söyledi.

Sinan, 'Tarık, resim yapmayı çok seviyor. Çok güzel kara kalem resimleri var. Gelecek vaat eden bir öğrenci. Tarık ve arkadaşları tarafından yapılan resimleri bir araya getirerek kurs sonunda bir sergi açmayı hedefliyoruz' dedi.

(EG-YÜC-OSM) - BOLU (Anadolu Ajansı)

Tekerlekli Sandalye