Paşa

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykü adı: Paşa

OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YAZAR:
Hülya Herdem

Yaz mevsiminin en sıcak gününde Kayseri’de doğdum. Zeki Doğan İlkokulu’nu, 50. Yıl Dedeman Ortaokulu’nu ve Kayseri Lisesini bitirdikten sonra üniversite eğitimi için Ankara’ya gittim. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Yine aynı bölümde yüksek lisansımı tamamlayarak, Kimya Yüksek Mühendisi ünvanı ile Şeker Fabrikasında çalışmaya başladım. İyi derecede İngilizce biliyorum.

Eşim, makine mühendisidir. Canımdan çok sevdiğim, 15 yaşında bir oğlum ve 11 yaşında bir kızım var. Hayatımın her demini onlar için harcamak beni mutlu ediyor.
Sayısalcı olmama rağmen hayatımın her aşamasında edebiyatla haşır neşir oldum. İlkokulda iken ailenin mektupçusu idim. Yazım güzel ve okunaklı olduğundan mektupları hep bana yazdırırlardı. Kitap okumayı İlkokul öğretmenim Zeliha Arıcı sevdirdi bana. Kulakları çınlasın. Kitap okumadığım günleri kayıp gibi görüyorum ve üzülüyorum. Yoğun tempomun içinde bazen kitap okuyamıyorum. Elif Şafak ve Paulo Coelho en beğendiğim yazarlardandır. Elif Şafak’ın “Aşk” Kitabı ile Forrest Carter’ın “Küçük Ağacın Eğitimi” kitapları en beğenerek okuduğum kitaplar arasında yer almaktadır.

Orta okul ve lise yıllarında şiir ve kompozisyon yarışmalarına sürekli olarak katılır, okul gazetesinde mutlaka bir yazım yer alırdı. Bazı yazılarım gazetelerde de basıldı. Üniversite öğrenimim sırasında edebiyatla ilgilenemedim. Ancak, işim ve mesleğim gereği sürekli olarak raporlar ve projeler hazırladım. Teknik olarak yazmış olduğum makaleler uluslararası dergilerde basılmıştır.

Kitap yada öykü yazma konusunda henüz yeniyim. Geçen sene başladığım bir çocuk kitabını tamamlamaya çalışıyorum. Bu ise ilk öykü çalışmam.
Öykü yazma niyetim ÖMSS tercihlerini yaparken birden ortaya çıktı. Kardeşim ÖMSS sınavına girmişti ve O’nun tercihlerini yapmak için sitelerde dolaşırken öykü yarışması ilanlarını gördüm. Kardeşimi düşünerek bu öyküyü yazmaya karar verdim.
Yazmış olduğum öyküyü kardeşime ithaf ediyorum.

Saygılarımı sunarım.
Hülya Herdem

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) Okumanın tadına vardığım, lezzeti damağımda kalan öykülerden birini yazdığınız ve paylaştığınız için çok teşekkür ederim...

Tekerlekli Sandalye