Plaza insanı olmaktı hayalim kronik işsiz ve yoksul oldum çıktım.

Suffle

Üye
Üye
Yıl itibariyle yaşım 30.

2007 de liseden mezun olurken geleceğe dair ne hayallerim vardı. Yalan yok üniversite yıllarım ailevi sorunlara rağmen %50 oranında güzel geçti. 2007-2011 gençliğimin ve İstanbulun en güzel zamanlarıydı çünkü.

. Ünv'den 2011 de mezun oldum. 2015 yılına kadar iş bulamadığım için çeşitli işlerde çalıştım. Kasiyerlik-ofisboyluk-sinema da gişe elemanlığı. En sonunda hayalime kavuştum sanıyordum. Kurumsal bir firmada okuduğum bölüm ile ilgili bir pozisyonda işe başladım. Ama beyaz yaka ömrüm pek sürmedi. Doğuştan süregelen göz rahatsızlıklarım 24 yıl sonra hortlamış ve ilerlemeye başlamıştı. Bilgisayar kullanamaz hale gelmiştim. Kimseye belli etmemeye çalışsamda başaralı olamadım ve günün birinde performans düşüklüğü gerekçesiyle iş akdim fesh edildi.

Ve yaprak dökümü başladı.

Çeşitli hastaneleri ve göz doktorlarını dolaşsamda aniden ilerleyen görme kaybıma tıbbi veya cerrahi tedavi olarak bir çare bulamadım. Bu süre zarfında ailevi sıkıntılar bitmişti. Annem ve babam ayrılmaşlardı. Ve ciddi geçim sıkıntısı baş göstermeye başlamıştı. Çareyi bir arkadaşımın tavsiyesi ile engelli raporu almakta aramıştım. Müracaat ettim ve gerekli göz muayenelerinden sonra artık engelli raporu sahibiydim. Peki ne yapacaktım bu raporu? Çeşitli araştırmalar sonucunda 2022 maaşını keşfettim. Müracaat ettim şartlarım uygun görüldüğü için onaylandı. Peki şimdi ne olacaktı? Karnımızı doyuracak kadar geçimimizi sağlıyorduk. Ama bu böyle devam edemezdi. İş arayışlarım devam etmeye başladı. Ama artık basiretim bağlanmıştı her çaldığım kapı yüzüme kapanıyordu. Gel zaman git zaman derken iş bulma umudum da kırıldı. Acizliğime ve mevcut halime alışmaya başladım. Ve yaş oldu 30. Bakalım gelecekte beni nasıl kötü günler bekliyor.?

gececi01

Üye
Üye
Yıl itibariyle yaşım 30.

2007 de liseden mezun olurken geleceğe dair ne hayallerim vardı. Yalan yok üniversite yıllarım ailevi sorunlara rağmen %50 oranında güzel geçti. 2007-2011 gençliğimin ve İstanbulun en güzel zamanlarıydı çünkü.

. Ünv'den 2011 de mezun oldum. 2015 yılına kadar iş bulamadığım için çeşitli işlerde çalıştım. Kasiyerlik-ofisboyluk-sinema da gişe elemanlığı. En sonunda hayalime kavuştum sanıyordum. Kurumsal bir firmada okuduğum bölüm ile ilgili bir pozisyonda işe başladım. Ama beyaz yaka ömrüm pek sürmedi. Doğuştan süregelen göz rahatsızlıklarım 24 yıl sonra hortlamış ve ilerlemeye başlamıştı. Bilgisayar kullanamaz hale gelmiştim. Kimseye belli etmemeye çalışsamda başaralı olamadım ve günün birinde performans düşüklüğü gerekçesiyle iş akdim fesh edildi.

Ve yaprak dökümü başladı.

Çeşitli hastaneleri ve göz doktorlarını dolaşsamda aniden ilerleyen görme kaybıma tıbbi veya cerrahi tedavi olarak bir çare bulamadım. Bu süre zarfında ailevi sıkıntılar bitmişti. Annem ve babam ayrılmaşlardı. Ve ciddi geçim sıkıntısı baş göstermeye başlamıştı. Çareyi bir arkadaşımın tavsiyesi ile engelli raporu almakta aramıştım. Müracaat ettim ve gerekli göz muayenelerinden sonra artık engelli raporu sahibiydim. Peki ne yapacaktım bu raporu? Çeşitli araştırmalar sonucunda 2022 maaşını keşfettim. Müracaat ettim şartlarım uygun görüldüğü için onaylandı. Peki şimdi ne olacaktı? Karnımızı doyuracak kadar geçimimizi sağlıyorduk. Ama bu böyle devam edemezdi. İş arayışlarım devam etmeye başladı. Ama artık basiretim bağlanmıştı her çaldığım kapı yüzüme kapanıyordu. Gel zaman git zaman derken iş bulma umudum da kırıldı. Acizliğime ve mevcut halime alışmaya başladım. Ve yaş oldu 30. Bakalım gelecekte beni nasıl kötü günler bekliyor.?

5 duyu organımızla hissettiğimiz herşey ATOM lardan meydana gelir.

ışık demetleri yoğunlaşarak kuarkları kuarklar yanyana dizilerek pozitif ve negatif parçadan oluşan ATOM u oluşturur sonrası malum atomlar rna ve dna zincirini sonra amino asitleri sonra proteinleri sonra hücre ve madde yani biz hocam inanmıyorsanız haliniz duman ama inanıyorsanız dinleyin

maddeden içeri girdiğinizde atom ve atomun yapıtaşı aslında ismini söyleyemedikleri ışın demeti dedikleri şey NUR dur ve sonsuzluktur uzayda sona giderseniz yine sonsuzluk kainatta sonsuz olan kim sadece ALLAHIN ZATI (HU) DUR yani siz aslında yaşadıklarınızla beraber ZATIN yansıttığı nur sunuz saniyenin 10 trilyonda bir sürede yaratılıp yok olan sınız yani o boyutta zamanda yok mekanda bir anda varsınız bir anda yok aslında hep varolan ZAT tır anlattıklarınıza kapıldığınız için bu vehimle yaşıyorsunuz yaşantınızı tam tersi düşünün zengin bolluk ve mal mülk içerisinde yüzerek ne kadar sabır gösterebilecektiniz ama şuan mecburi bir sabır olduğundan hem şanslı hemde zenginsiniz sizi tebrik ederim aksi halde insan ya varlığa ya yokluğa sabır göstermek zorunda size düşen yokluğa sabır buda en kolay yoldur

1997 yılında açık liseye kayıt yapıp 3 yılda mezun olup memur olacaktım bende 23 yıl peşinde koştum liseden mezun olup plaza insanı olacaktımlakin lise diplomasını alamadım geçenyıl almaktan vazgeçtim artık evde covid 19 dan hapsolduk evde uzaktan eğitimle diploma geldi 23 yıl çabaladığım halde paramla alamadım ama 1 yılda bedeva kendiliğinden geldi ne dersiniz bu işe insan vazgeçtiği an kazanır yok olursanız varolursunuz ben 23 yıl makam için koştum ALLAH bana bunu layık görmedi belki benim için hayırlı olanda buydu bilemeyiz 1 yıl önce vazgeçtim makam mevki para memur istemiyorum dedim dediğim an diploma geldi bundan sonra ne mi olacak hiç umurumda değil ben yokum ki bir şeyler olsun gerçekte varolan sadece o ALLAH TIR

yazdıklarıma inanırsanız eyvallah inanmaz iseniz saygı lütfen.

Hüsain

Üye
Üye
Hepimizin hayalleri vardı, ben de diplomat olacaktım. Hey gidi, tam yabancı dil sınavından 86 aldım. 80 istiyorlardı başvuru için. Sınava girmeden atak geçirdim. E haliyle diplomat olamadım. Şimdi ekpss ile memur olmak zorundayım. Özel sektörde dış ticaret uzmanlığı falan yaptım, bakmayın adının bu kadar caf caflı olduğuna asgari ücret ile başladım, 3000e kadar yükseldi geçen sene. Yani para vermiyorlar, iş yerinde desen bin bir türlü sorun. Sonra bir de araba çarptı iyi mi, ölümden döndüm. Hala hayallerim var ama hayallerimi yorganıma göre uzatıyorum.

Suffle

Üye
Üye
[MENTION=4830]Gazoz Agacı[/MENTION]. Paylaştığım anılar arasında bu kısmı okuma fırsatı bulamadıysanız. Buyurun :)

Tekerlekli Sandalye