Polinöropati, pes kavus hakkında

emre288

Üye
Üye
Merhaba. 7 ay önce askerden muaf oldum. Yakın zamanda onaylandı.Asil rapor elime ulaştı. Benim her iki ayağımda belirgin pes kavus mevcut. 2010 senesinde çapada tetik icin yattım. Sural sinir biyopsisi yapıldı sonuç olarak akson kaybının eşlik ettiği demyelinizan özelliklerde taşıyan nöropati sonucu çıktı..

Askerlik için haydarpasada muane oldum. Kati raporunda sunlar yazıyor.. kas gücü her iki ust ekstremitede tam izlenimde her iki alt eks.de kalça fleksiyonu 4/5, diz ekstansiyonu ve ayak bileği dorsofleksiyonu -4/5 . EMG: duyusal ve motor lif tutulumu ile seyreden aksonal doğada bir polinoropati ile uyumlu.

Ek olarak pectus carinatum mevcut. Sag gogus kemigim biraz çıkıntıli.
İs konusunda sıkıntı yaşıyorum. Bulduğum işler hep ayakta çalışmak gerektiriyor. 3 ,4 saat ayakta kaldığımda gerçekten çok yoruluyorum. Bunun için engelli raporu almak istiyorum. Sizce oranım ne olur. Şimdiden teşekkürler

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=20701]emre288[/MENTION]

Oran hakkında şu olur bu olur diye ancak net olmayan cevaplar verilebilir. Hastalığın yarattığı etki.zarar sizi kısıtlayışı iyileşme göstermesi yada göstermemesi rapor için oran belirlemede yada süreli süresiz olacağı hakkında dikkat edilen kriterlerdir. Birden fazla hastalık halinde de balthazard formülü devreye girmektedir. Tüm değerlendirmeler neticesinde bir karar verilir.

Tekerlekli Sandalye