Polio sekeliyim %50 raporum var. Yeniden rapor alsam oran yükselir mi?

yaren01

Üye
Üye
sayin halil bey
ben yuzde 50 bedensel engelliyim rahatsizligim ust exremite polio sekeliyim raporum 50 ve surekli vergi indirimindende yararlaniyorum 24-8-1998 yilindan beri sigortali olarak calisiyorum 4920 gun prim odeme gun sayim var halende calismaya devam ediyorum sigorta baslangicindan itibarende vergi indiriminden yararlaniyorum acaba ne zaman emekli olurum ve ayrica su an t-3 ozurlu katagorisinden yararlaniyorum tekrar heyete girsem ozur derecemde degisiklik olurmu ayni zamanda uzun bacak yurume cihaziyla yuruyebiliyorum
saygilar

M

mavibalina2012

Guest
Arkadaşım polio sekeliye %40 ve üzeri rapor veriliyor sadece bu rahatsızlık mevcutsa genellikle üçüncü dereceden sakatlık indiriminden faydalanıyorsunuz eğer ayakta kısalık mevcut ise onunda sakatlık cetvelinde görünen tabloya göre oranı var ve belirlenen oranda raporunuza yansıyor...Sanki size verilen rapor oranı makul gibi görünüyor, şansınızı denemek isterseniz deneyin ama benim görüşüme ikinci dereye yükselmeniz zor görünüyor...

Emekli olabilmeniz içinse, 01.10.2008 tarihinden önce işe girdiğinizden dolayı vergi indirimi, hizmet ve prim koşullarını taşımanız gerekiyor sizde bu indirimden üçüncü dereceden faydalandığınızdan dolayı 18 yıl 4080 güne koşuluna tabisiniz...Beyanatınıza göre pirim gün sayısını doldurmuşsunuz ancak yılınızı beklemek durumundasınız...Sağlıcakla ve esenlikle kalın...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bende mavi ile aynı görüşteyim. Son karar size ait ama ben olsam hiç zorlamam şansımı.

İsen Buga

Üye
Üye
Amacınız nedir? MErak ettim...

Tekerlekli Sandalye