Postanede kaydınız yok denilerek maaşlarım ödenmemiştir ne yapmalıyım?

yahya koçak

Üye
Üye
selam arkadaşlar:2022'de özürlü maaşı alırken 2011 eylül dönemi maaşımı o dönem köyde olduğum için ve bulunduğum yerde ptt acentalığı olmadığı için alamadım.2011 aralık dönemi iki maaşımı birlikte alırım ümidiyle p.t.t'ye gitdiğimde eylül maaşımın geri ğitdiğini söylüyerek sadece aralık dönemi maaşı verdiler.2012 mart aylığımı almaya ğitdiğimde sistemde kaydımın olmadığını söylüyerek hiç maaş ödemediler.bunlaral ilgili olarak pirimsiz ödemeler genel müdürlügüne 1 adi mektup 1'de iyadeli haahhütlü mektup göndememe ragmen(15,3,2012 tarih ve RR01493761690 barkot no) hiç bir cevap alamadım.2022 evrak takip sitesine girdigimde durumum: aktif,maaş kesilme sebebi :tanımsız yazıyor.durum bundan ibaret arkaşlar bu konuda hangi yolu izliyecegimi bilenlerlütfen yardımcı olsunlar.sayğılarımla. tc:24.........52 sicil:89......167 tahsis:8684...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Şuanda maaşı alıyor durumdasınız yani postanenin size maaşı neden vermediğini anlamış degilim, primsiz ödemelere yazacağınız dilekçe daha önce ne yazdınız bilmiyorum ama şuanda yazmanız gereken dilekçe postanede hesabın olmaması ve tarafınıza postanenin para ödememesi yönünde olmalı ayrıca alınmamış maaşların tarafınıza gönderilip yine tarafınıza ödeme emri gönderilmesi gerektiği yönünde olmalıdır başka yapılacak bir durum görünmüyor son olarak bu işlemlerin daha hızlı yürümesi için birde bimer'e yazı yazmanızı öneriyorum

yahya koçak

Üye
Üye
teşekkür ederim mehmet bey sorunumu cevapladığınız için,postaneye para yatmadığı için ödeme yapmıyorlar,yalnız bana ptt kartı gelmişti aylıklarınızı bununla çekeceksiniz diye ben henüz postaneden şifre almadım o kart hasabına yatmış olabilirmi ama yatmış olsa postanede yine gözükmesi gerekiyor.hiçbir anlam veremedim..bimer'in adresi nasıl ve nasıl bir dilekce yazılacak saygılar

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Postaneden kartın şifresini alıp birde hesabınızı o şekilde kontrol ediniz bakalım, ayrıca bimere durumunuzu anlatın yeterli gerekli bilgileri yazıp durumunuzu anlatın maaşların yatması gerekirken postanede para olmadığını ve maaşınızı alamadığınızı belirtin yeterli olacaktır size dönüş yapılacaktır. Aşağıdaki adresteki bilgileri doldurup yollayın bakalım neticeyi benimle cevap alınca paylaşın lütfen.

http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx

Tekerlekli Sandalye