Pozitif Düşüncenin Gücü

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Dünyanın size iyi davrandığını düşünüyor musunuz? Dünyaya karşı tutumunuz mükemmelse, mükemmel sonuçlar alacaksınız. Dünya ile ilgili şöyle böyle hissediyorsanız, bu dünyadan alacağınız karşılık ortalama olacaktır. Dünyayla ilgili olumsuz duygular beslerseniz, yaşamdan yalnız olumsuz yanıtlar aldığınızı hissedeceksiniz.

Tutum nedir? Tutum, davranışlarımıza yansıyan ve içten gelen bir duygudur. Tutumumuz geleceğimizi belirleyen sihirli bir güçtür. Tutum çoğunlukla vücut diliyle ve yüz ifadesiyle anlatıldığından bulaşıcı olabilir. Bazen gizlenebilir ve bizi görenler aldanabilir. Ama çoğunlukla üzerimizde uzun süre kalmaz. İçimizde olanlar çok geçmeden dışımızdakileri etkileyecektir. Tutum, olumlu ve gelişmeye açık olduğunda düşünceler genişler ve gelişme başlar. Tutumumuz pozitif ya da negatif olabilir. Pozitif düşünce zorluklara ve engellemelere rağmen genel olarak hayatta her şeyin iyi gideceğine dair güçlü bir beklentidir. İyimser bir tutum, zorluklar karşısında kişileri kayıtsızlığa, umutsuzluğa ya da depresyona karşı koruyan bir tavırdır.

Baskın düşüncelerimize doğru çekiliriz

Neyi düşünürsek, ona doğru hareket ederiz. İstemediğimiz bir şeyi bile düşünüyor olsak o şeye doğru ilerleriz. Bunun nedeni, zihnimizin o düşüncelerden uzaklaşmaması, onlara doğru hareket etmesidir. Size "büyük kulaklı, mor benekli, pembe bir fil düşünmeyiniz dersek, zihninizi ne doldurur? Bir fiil.. Çünkü zihnimiz resimlerle çalışır. Kendimize "kitabımı unutmak istemiyorum" dediğimiz zaman zihnimizde bir unutma resmi belirir. "Bunu istemiyorum" dememize rağmen, zihnimiz< yine de o resim üzerinde çalışır ve sonunda kitabımızı unuturuz. Kendimize "Kitabımı almayı hatırlamak istiyorum" dediğimizde, zihnimizde kendimizi hatırlarken resmederiz ve kitabımızı daha kolay hatırlarız. Zihnimiz bir mıknatıstır. Her zaman istediğimiz şeyleri düşünerek hareket edersek ona doğru hareket ederiz.

Ne göreceğimizi biz seçeriz

Mutlu olabilmek için iyi şeyler görmek gerekir. Camdan dışarıyı seyreden iki insandan biri güzel manzarayı görürken, diğeri kirli pencereyi görebilir. Ne kadar mutlu olduğumuzu belirleyen, hayatta başımıza gelenlerden çok başımıza gelenlere nasıl tepki verdiğimizdir.

185251_432014573500550_657894972_n.jpg

Tekerlekli Sandalye