Pre diyabet için hangi oranda rapor verilir?

Zengue37

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba salı günü heyet e gireceğim bende pre diyabet morbid obezite ve hipertansiyon var morbid obezite %30 hipertansiyon %10 veriyorlar sınırda kalıyorum pre diyabet var şeker ilacı kullanıyorum raporum var ilaç için cetvel de pre diyabet için oran yazmıyor daha önce oran alan var mı yoksa raporum %37 de kalacak aylardır arıyorum kimi verilir diyor kimi yok diyor aranızda bu durumda heyet e giren var mı şimdiden teşekkür ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Cetvelde oran yazmıyorsa pre diabet için verilecek oran tamamen hastalığın sizdeki bıraktığa etkiye, birazda dr'un insiyatifine kalmış bir durum.

Zengue37

Üye
Üye
Yani verilme ihtimali var zaten vermezse uyku apnesi için başvuru yapacağım hangi bölüm bakıyor uyku apnesi ne

mbsmah

Üye
Üye
Noroloji bakıyor sor butun noroloji doktorlari bakmiyor.apne ye hangi doktor bakiyor diye Sor.ama cok uzun suruyor benim uyku testi bir bucuk sene surdu.sira coktu burda.hayirlisi bakalim

LG-H815 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Zengue37

Üye
Üye
Rapor için gidince uzatmalar herhalde heyet hastası alınca bende çok yüksek horlama var evde her odada duyuluyor uyku apnesi olabilir mi kilo var diye her doktor uyku apnesi var mı diyor

Entropi

Üye
Üye
Pre diabet halk arasında gizli şeker diye bilinen,henüz hastalık derecesine gelmemiş diabetin bir basamak öncesi duruma denir.yaşam tarzı ve beslenme tarzı değişikliği ile duzelebilir aksi takdirde belli bir süre sonra diabete dönüşebilir. Oran verilmez henüz hastalık aşamasına gelmediği için. Diğer rahatsizliklariniz için oran alma durumunuz olabilir

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selamlar,

Arkadaşlar her hastalığa oran verilmiyor. % 40 alabilmenin yolu sizin alabilirim düşüncesinde olduğunuz rahatsızlıklarınızın çalışma gücünüze verdiği kayıp oranıyla ölçülebilen kısmıdır. Kısacası benim sizlere tavsiyem tüm branşlardan muayene olmanız ve ancak bu yolla % 40 ı tamamlayabilme şansınızın yüksek olması ihtimalidir.

İlginç ama kulağımdaki işitme kaybını, vergi indirim hakkı almak için başvurduğum son raporumda öğrenmiştim :( Bana kalsa asla KBB dan rahatsızlığım olduğunu düşünmez, heyet kurulundan biran önce kurtulmak için işitme testine girmezdim bile ama bazen çok insaflı ve mesleğinin hakkını veren doktorlara denk gelebiliyorsunuz.

% 40 ın altında kalmamanız dileğimle,

Tekerlekli Sandalye