Psikiyatrik rahatsızlıktan emekli olup daha sınra emekliligi iptal olan var mı?

:confused: İÇİNİZDE PSKİYATRİK RAHATSIZLIKDAN EMEKLİ OLUP DAHA SONRA EMEKLİLİGİ İPTAL OLANINIZ VARMI:confused:

Raporunda sonradan eklenen şerh var ise: yani iki yılda bir kontrol yada yılda bir kontrol ayda 5 yılda bir kontrol gibi şerh varsa; o zaman iptal edilebiliyor.

Kontrolde düzelme görülürse gerisi birşey demem..
Kaldı ki düzeleceğini sanmıyorum emekli edilsin..

Vurgun, illada birinin çıkıp "benim emekliliğim iptal edildi" demesine gerek yok. Bu türden şeylerde uygulama belli. Yukarda İsen açıklamış. Düzelme ihtimali olan sakatlık/hastalıklarda rapora "şerh" konulur. 1-2-3 yıl sonra kontrol edilir diye. Kontrol sonucu sakatlık/hastalık ortadan kalkmışsa doğal olarak emeklilikte iptal edilir.

vurgun ; Benim bildiğim de şu : Kontrol Şerhi Sonrasında Hastaneye Sevkiniz yapılıyor . Bu hastane Sevki Sonrasında ; Emekliliğinizin İptaline karar verilirse ; Ankara Yüksek Sağlık Kuruluna İtiraz Etme Hakkınız Olduğunu biliyorum . Oradan da Olumsuz bir Cevap geldiği takdirde ; Bulunduğunuz ildeki Bölge İdare Mahkemelerine Dava Açarak Hakkınızı Arayabilirsiniz ... Ayrıca ; dava acmadan önce ; bu konuda uzman avukatlardan görüş almanız yararınıza olacaktır. Oldu ki ; Bölge İdare Mahkemesinden de olumsuz sonuç aldınız diyelim ; Artık Yeni Yasaya göre ANAYASA MAHKEMESİNE Bireysel Başvuru Hakkınız Var ; O konuyu da araştırmanızda fayda olduğunu düşünüyorum ... Bu işlemleri yaparken ; Hastane Yatışları , Tedaviler , Epikrizler ; Ezcanenizden Kullandığınız İlaç Çıktıları vs temin etmenizde yarar var ... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

Geri