Psikolojik hastalığım görmezden gelinerek vergi indirimi hakkım elimden alındı!

ural25

Üye
Üye
sayfaya yeni üyeyim herkese selamlar..derdim şu..maliyeye 3 rahatsızlık bildirdim.bursa şevket yılmaz hastanesine sevketti.göz testleri %35 kulak %22 verildi.ama 12 yıldır psikiyatri hastası olmama rağmen beni dinlemedi imalı (para ister gibi) davrandı.6 yıldır ilaç kullanmıyorum bana neden ilaç kullanmıyorsun,bu raporu ne yapacaksın gibi tedavi olabilirsin tarzı laflar söyledi.2 adet kurul raporu bir adette başka hastane doktorundan onaylı anksiyate raporum olduğu halde test bile yapmadı.konuşturmadı.ha bire bu raporu ne yapacaksın vari sözlerle sorguya çekti..yazdığı rapor şöyle--12 yıldır anksiyate hastası.6 yıldır ilaç kullanmıyor.tedavi yada ilaç istemiyor tarzı bir yazı yazdı,vergi indirimi hakkına layık değildir..yazmış..hatırladıklarım bunlar..2.gün randevulu olarak yanına gittim.2007deki aldığım raporla sabit süreklidir tüm raporlarım.onuda kabul etmedi kurul karar vericek dedi.anksiyatenin tedavisi var mı dedim elbette var dedi ve koşarak kapıyı açıp toplum içinde kovdu ve aşşağıladı.bu süreçte ne yapmalıyım..3 hastalık 2ye düştü.kurulda diğer dertlerin toplamı %57 yapıyor.bu kabul edilir mi kurulda? ankaraya bu rapor %40 üstü giderse maliye kabul eder mi.3ten 2 ye düşecek sonuçta.bu süreçte desteğe ihtiyacım var...9 ağustos kurul günü ..saygılarımla.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sağlık kurulu raporu verilirken hastanın tüm hastalık-sakatlıkları dikkate alınmak, ve sakatlık oranı cetveline göre her birine ayrı ayrı oran verilmek zorundadır. Daha sonra her hastalık iin verilen ayrı ayro oranlar baltazar formulüyle hesaplanarak birleştirilir.
Rapor vermeye yetkili tüm hastaneler bu kurala uymak durumundadır. Bu aşamada nasıl bir yol izlenebilir. Sana hangi oranda rapor vereceklerini bekle. Gelecek oran sınırda bir oran olursa rapora itiraz ederek hakem hastanesine sevkini isteyebilirsin.

ural25

Üye
Üye
daha önce 2 hastalıktan başvurdum.olmadı şimdi 3 tane bildirdim.ama bir menfaatçinin yüzünden sorun çıktı.2 hastalık oranı giderde kabul olmazsa işte o zaman dava edicem...bir doktor bana bu raporu ne için istiyorsun ne yapacaksın diye sorgulayabilir mi.üstüne basa basa söyledi bir kaç kez..

ural25

Üye
Üye
ayrıca 35+22+(psikiyatri vermedi saysak.0) : oran kaç hesaplanır baltazar formuluyle

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Başta dediğim gibi hastane rapor verirken rapor verilecek kişideki tüm hastalık-sakatlıkları dikkate almak zorunda. Hiç bir hastane yada dr keyfi uygulama yapamaz, var olan hastalığı yok sayamaz. Sayarsada rapora itiraz edip "hakem hastanesine sevkinizi" isteyiniz.
ayrıca bakınız: http://engelliler.gen.tr/f25/baltazar-formulu-nasil-hesaplanir-1350/

Tekerlekli Sandalye