Psikolojik özürlüler hangi kategoride ÖMSS sınava girecekler zihinsel mi diğer mi?

HacıEmre

Üye
Üye
Psikolojik özürlüler hangi kategoride sınava giercekler zihinsel mi diğer mi ?

YassaX

Üye
Üye
HacıEmre bu konu biraz karışık açıkcası..Raporun Ön yüzünde Zihinsel, Ruhsal ve Duygusal Davranış Bz. Bölümünde teşhis yazılan Özürlülerin , Raporun Arka Yüzünde Kişinin Özür Grubu Kısmında, Kimi Özürlünün Zihinsel İşaretli, Kimi Özürlünün Ruhsal ve Duygusal İşaretli... Bu karışıklıl ilden ile hastaneden hastaneye değişiyor... Bunu nereden biliyorum; bu konuda araştırma yapan ve sizin gibi hangi grupta olacağını sorgulayan bir tanıdığımdan biliyorum.. Gelelim ÖMSS de Hangi Grupta sınava gireceği : Bu konuda da net bir görüş malesef yok.. SInav Klavuzu yayımlanınca net olarak öğrenebileceğiz.. Eğer Sınav Klavuzu yayımlanırda kafalarda yine karışıklık olursa, Her ilde ÖSYM nin Başvuru Büroları olacak ve buralarda bir tane Uzman yer alacak.. O konuda tereddütleri uzman vasıtasıyla giderip, hangi Özür Grubunda sınava girileceği kesinlik kaazanacaktır..Bana kişisel fikrimi soracak olursan, Özürlü Raporunun Arka Sayfasında Yer alan Kişinin Özür Grubu Kısmındaki Zihinsel Özür Grubu ile Ruhsal ve Duygusal Özür Gruplarının bir olarak Zihinsel Özür Grubu olarak Sınava girecekleri düşüncesindeyim... Ayrıca 16 Aralık 2010 Öncesi Özürlü Raporu Alan kişilerin, Raporlarının Arka Yüzlerinde Kişinin Özür Grubu Kısımları malesef ayrı olarak yer almamaktadır.. Bu eski Yönetmelik Raporlarında kafalardaki soru işaretleri biraz daha fazla olmaktadır.. Bilgilerinize...

HacıEmre

Üye
Üye
çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı sağolun varolun.

YassaX

Üye
Üye
HacıEmre Rica Ederim.. Bu siteden Kamu Kurumlarına Engelli Personel Alımı Konu başlıklarını takipte kalmaya devam edin.. Özellikle Sınav Klavuvuzu yayımlandıktan sonra bazı cevapları net olarak verebileceğiz ... Saygılarımla ...

Tekerlekli Sandalye