Psikriatri raporunun sürekliliği?

karaca33

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar ;
Tansiyon,seker ve psikiyatriden rapor alırsam psikiatri için 1 yıl sonra kontrol gerektiğini biliyorum.bir yıl sonra rapor sürekli ibaresi olarak verilebiliyormu yoksa her yıl kontrolmü gerekiyor.bu raporlada emekli olabilirmiyim.emeklilik şartlarımız doldu çünkü.

septik

Editör
Editör
Yanlız sizin biliyorum demenizle konu bitmiyor sebebi ise 3 ayrı konu uzmanı dr ile görüşmenizle ve sabit değerlerdeki engel oranınızla belilrenir.
Sizde tahmin edersinizki her rahatsızlğın bir boyutu var sadece adlandırmak tahmin yürütmek yetmez.Aslında bahsettiğiniz hastalıkların ciddi oranlara kadar sağlık anlamındaki raporlarına şahit oldum.
Diyelim bir yıl süreyle aldığınız rapor daimi olmayan bir hastılığın takibi anlamına gelir ve sonrasında kontrollerde aynı rahatsızlığın devamı ve iyileşbilme ihtimali üzerinden değerlendirilir sonuç olarak o rahtsızlığa karşı bir tedavi mümkünse tedavinin devamını ele alırlar çözüm bulunabilirliği sürdüğü sürece yıllık kontroller istenir.
Fakat siz yinede şansınızı deneyin ve aldığınız raporu bizlerede açıklarsanız daha sonra ki sorulara cevap olursunuz inş emekliliğinize uygun bir rapor alırsınız.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Psikiatri rahatsızlığında illada "süreli rapor" verilir diye bir kaide yok. Çok yakın bir arkadaşım şizofreniden %80 ve sürekli ibareli rapor alarak emekli oldum. Özellikle psikiyatrik hastalıklarda şu yada bu olur demek çok zor. Diğer hastalık/sakatlıklar için sakatlık oranı cetvelinde iyi kötü bir oran veriliyor ama psikiyatride bu değişir, değişiyor.

karaca33

Üye
Üye
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim arkadaşlar.raporu aldugimda daha sonraki sorulara yanit olma imkanı doğar açıklamasını yaparım insallah

serdar483

Üye
Üye
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim arkadaşlar.raporu aldugimda daha sonraki sorulara yanit olma imkanı doğar açıklamasını yaparım insallah

psikiyatriye sevk edilen hasta kuruldan en az yüzde kaç oranı var bu psikiyatrının

Tekerlekli Sandalye