Pskolojik engelliyim. Araç indirimi için ne yapmalıyım?

gulten10

Üye
Üye
%40 psikolojik engelim var ehliyet olmadan indirimden faydalanamazsın dediler araç bayiinde fakat bize zaten ehliyet vermiyorlar ne yapmalıyım?

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhabalar, pskolojik engelli olanların araç alımı için ÖTV den yararlanmaları için rapor oranlarının yüzde 90 ve üstü olması lazım. Bu oranın altındaki pskolojik hastalığı olan kişilerin ÖTV indirimden yararlanmaları yasal mevzuat açısından mümkün değil. Bu sebeple bir şey yapmanız mümkün değil malasef...

otomasyoncu

Üye
Üye
Halil bey, bugun Dogus otoya ugradim, raporumu gosterdim vd ordaki calisan Cocuk arabanin kendin kullanirsan oranina gore otv indiriminden faydalanacagiMi soyledi. Ben ortopedik engelim olmadigimi soyledim. Cocuk %40 uzeri Herkezin faydalanabildigini, fakat orana gore indirim uygulandigini ve araci mutlaka engelli kisinin kullanmasi gerektigini soyledi. Kafam karisti nedir bu is anlamadim.

MI 4LTE cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

balkesli

Üye
Üye
sizi yanlış bilgilendirmişler öyle bir uygulama yok ortopedik engeli olmayanlar ötv indiriminden yararlanabilmeleri için rapor ornları en az %90 olmalıdır.
ortopedik engelli olanlar için rapor oranın bir önemi yoktur doktorların onay vermesiyle %20 ile de ötv indiriminden yararlanabilir

Tekerlekli Sandalye