PTT Çalışanı engellinin emeklilik için izlemesi gereken yol?

• Konbuyu başlatan BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM
  • Başlangıç tarihi
B

BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM

Guest
arkadaşlar bi yakınım var postanede 15 yıldan beri çalışıyor görevi dagıtıcı çalışırken bu aralar çok zorlanıyor çalışamaz halde kendisi şizofreni hastası emeklilik başvurusu yapacak yolunu yordamını bilmiyor emeklilik başvuru yapmak için nerelere başvuru yapacak hangi yolu izlesin bilgi veirseniz sevinirim

paranoya, arkadaşın tam olarak hangi statüde çalışıyor? SSK mensubumu yoksa 657 yemi tabi? PTT çalışanlarının hangi statüde olduklarını tam bilmiyorum o açıdan sordum. Ek olarak arkadaşının ilk sigortalılık, tarihi, işe girerken herhangi bir engeli varmıydı varsa oranı % kaçtı?

Emekli sandigi mensubu halil abi sizden ögrenmek istedigim sadece başvurunun yolu yordami ne onu ögrenecektim

Emeklilik için başvuracağı kurum belli. Bulunduğunuz ildeki SGK (sosyal güvenlik kurumu) İl müdürlüğüne emeklilik talebiyle muracaat edecek.

sgk emekli sandıgıyla ilgilenmiyor uz dedi kuruma başvuru yapacaksınız demiş memurlar sgk ya başvurmuyor halil bey

Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı. Buraya başvuracaksınız.

SSK ve Emekli Sandığı kurumlarının Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çatısı altında birleştirilerek hizmet vermeye başladığını biliyorsunuz. Bu birleşmeden sonra memuriyet hayatına başlayanların bütün işlemleri SGK ve şubeleri tarafından gerçekleştiriliyor. Fakat kurumlar birleşmeden önce memuriyete başlamış ve emekli olmuş kişiler hala eski kurumlarından hizmet almaya devam ediyor. Örneği kamu çalışanları emeklilik işlemleri vb. gibi hizmetleri, Kamu Görevlileri Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığı‘ndan alıyor. Kamu Görevlilileri Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığı; aylık bağlama, maluliyet aylığı bağlama, yurtdışı aylık bağlama ve er aylıkları gibi işlemler için hizmet veriyor.

Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı. Buraya başvuracaksınız.

SSK ve Emekli Sandığı kurumlarının Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çatısı altında birleştirilerek hizmet vermeye başladığını biliyorsunuz. Bu birleşmeden sonra memuriyet hayatına başlayanların bütün işlemleri SGK ve şubeleri tarafından gerçekleştiriliyor. Fakat kurumlar birleşmeden önce memuriyete başlamış ve emekli olmuş kişiler hala eski kurumlarından hizmet almaya devam ediyor. Örneği kamu çalışanları emeklilik işlemleri vb. gibi hizmetleri, Kamu Görevlileri Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığı‘ndan alıyor. Kamu Görevlilileri Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığı; aylık bağlama, maluliyet aylığı bağlama, yurtdışı aylık bağlama ve er aylıkları gibi işlemler için hizmet veriyor.
tamamda saglık teknikeri sgk yı aradım ilçe ve il sgk yla görüştüm emekli sandıgı çalışanlarının emeklilik işlemleriyle biz ilgilenmiyoruz dedi bastırabastıra söylediler yüz yüzede görüştüm çalıştıgınız kuruma başvuracaksınız dedi

Geri