PTT'ye ambulansla geldi...

İskender Durgun

Üye
Üye
Mersin'in Silifke ilçesinde felçli şahıs, "e-devlet" şifresi alabilmek için yakınları tarafından PTT'ye ambulansla getirildi.

Felç geçirip yatalak duruma düşen babası Hasan Ali Kaya'ya bakım ücreti bağlatabilmek için girişimlerde bulunan oğlu Mustafa Kaya, e-devlet şifresi alabilmek için yaşadığı sıkıntıları anlatıp, devlet büyüklerinden yardım istedi. Babasının felç geçirmesinden dolayı yatağa bağlı kaldığını belirten Kaya, "Babam 6 aydır yatalak hasta. Felç geçirmesinden dolayı şu an yürüyemiyor, konuşamıyor, yiyip içemiyor. Tüm ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz. Babama bakım ücreti alabilmek için başvuruda bulunduk. Yüzde 100 felçli raporu aldık.

Tüm işlerini ben yürüttüğüm için de vekaletini aldım. Tüm devlet dairelerinde almış olduğum vekaletle işleri yürütebilirken, PTT'den e-devlet şifresinin kişinin kendisine verilebileceği söylendi. Bunun üzerine babamı ambulansla PTT Silifke Şubesi'ne getirmek zorunda kaldım" dedi.

"Yatalak hastalar e-devlet şifresini nasıl alacak?" diyen Mustafa Kaya, "Belediyeden yardım istedim. Ambulansla babamı PTT Silifke Şubesi önüne getirdim. Ambulans bulamayan ve imkanı olmayan hastalar böyle bir şifreye ihtiyaç duyduğunda nasıl alacak? Devlet büyüklerimizin bu duruma bir çözüm getirmesi gerekiyor. Bizler her seferinde hastalarımızı ambulansla PTT şubeleri önünde mi bekleteceğiz" diye konuştu.

Tekerlekli Sandalye